Mūziķis atgūst plūdos pazudušo ģitāru – kolekcijas ”pērli”

Komentāri
Mūziķis atgūst plūdos pazudušo ģitāru – kolekcijas ”pērli”
Foto: _FuRFuR_ (Sébastien Rofidal), Flickr

Liels bija kāda Čīles iedzīvotāja pārsteigums, kad pēc postošas dabas stihijas, kurā plūdos tika daļēji iznīcināta viņa dzīvesvieta, izdevās atrast vienu no lielākajiem dārgumiem. Turklāt tas notika tad, kad čīlietis bija zaudējis cerības to vēl kādreiz ieraudzīt.

Kad pēc 8,3 balles stiprās zemestrīces septembrī Čīles piekrasti šaustīja milzīgi viļņi, tūkstošiem cilvēku zaudēja daļu savas iedzīves. Tostarp arī mūziķis Rauls Alvarezs, kuram dabas stihija laupīja 12 no 15 viņa kolekcijā esošajām ģitārām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr brīnumi notiek. Pusotru mēnesi vēlāk Alvarezs atguva savas ģitāru kolekcijas lielāko lepnumu – amerikāņu džeza mūziķa Pata Metenija radīto ģitāru, kādas visā pasaulē ir tikai četras. Turklāt Alvareza gadījumā tā ir īpaši dārga, jo to viņam uzdāvinājusi nelaiķa dzīvesbiedre.

Ģitāru uzgāja kāda piekrastes restorāna saimnieks piecus kilometrus tālāk no Alvareza mājas. Viņš to nodeva policijai, un, tā kā izmisušais ģitāru kolekcionārs varas iestādēm bija iedevis precīzu ģitāras aprakstu, nepagāja ilgs laiks, līdz viņš un viņa ģitāra atkal bija kopā.

Vēl viens pārsteigums Alvarezam bija tas, ka par spīti nelabvēlīgajai videi, mūzikas instruments praktiski nebija cietis. Viņš to izžāvējis un nomainījis stīgas, un ģitāra atkal atguvusi savu līdzšinējo skaņu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl