Komentāri
Muzeju naktī ar atrakcijām un koncertu daudzinās ģimenes vērtību
Foto: rachel_pics, Flickr

Muzeju naktī, 16. maijā, par godu Starptautiskajai ģimenes dienai Livonijas ordeņa Šlokenbekas muižas parkā visas dienas garumā norisināsies dažādi atraktīvi pasākumi un atrakcijas ģimenēm ar bērniem. Savukārt pulksten 21.30 sāksies vērienīgs bezmaksas koncertuzvedums Manas ģimenes ceļš.

Ģimenes klātienē godinās labklājības ministrs Uldis Augulis. Viens no pasākuma galvenajiem viesiem un dalībniekiem būs maestro Raimonds Pauls. Pasākuma galvenais virsdiriģents būs Ints Teterovskis, deju virsvadītāja – horeogrāfe Nadīna Neimane-Gardoviča. Tāpat uz īpašas skatuves dziedās Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un solists Rihards Mačanovskis. Ģimeņu likteņus uz skatuves izdejos un izdziedās gandrīz 300 dejotāji un koristi no visas Latvijas, informē Labklājības ministra biroja vadītāja Liene Užule.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Koncertuzvedums Manas ģimenes ceļš atklās septiņu dižģimeņu likteņus, par kuriem ir izveidoti dokumentāli videostāsti. Pasākuma apmeklētāji tos varēs vērot uz lielā ekrāna muižas parkā un kopīgi izdzīvot katras ģimenes un dzimtas stāstu.

Koncerta virsdiriģents I. Teterovskis ir pārliecināts, ka šis pasākums kļūs par ikgadēju un skaistu tradīciju, kas ne tikai godinās un cildinās ģimeņu vērtību, bet arī sniegs labas un pozitīvas emocijas ikvienam pasākuma apmeklētājam. ”Koncertuzveduma unikalitāti veido tieši reālie ģimeņu likteņi, kas ir spilgti un neatkārtojami, bet vienlaikus atklāj kopumā ģimeņu spēku, vienreizību un vērtību. Tieši ģimenes ir šīs valsts bagātība, ar ko mēs varam lepoties,” akcentē diriģents.

Jau no pulksten 11 Šlokenbekas muižas parkā bērniem būs pieejamas radošās darbnīcas un atrakcijas. Tāpat visas dienas garumā koncertēs un dziedās Engures novada pašdarbības kolektīvi, kā arī ārvalstu viesi.

Šlokenbekas muižas pagalmā ikviens varēs ciemoties Apgāda Zvaigzne ABC atraktīvajā teltī, kur rīkos improvizētus dzejoļu lasīšanas un deklamēšanas konkursus, norisināsies dažādas aktivitātes, spēles, rotaļas un citas atrakcijas. Tāpat notiks konkurss par Raini un Aspaziju, kā arī ikvienam būs iespēja nesteidzīgi izbaudīt Raiņa un Aspazijas grāmatas.

Būs ieradušies Valsts policijas tēli – Runcis Rūdis un kārtībnieks Bebrs. Valsts policija piedāvās aplūkot kriminālista stendu ar iespēju izņemt pēdas, ieroču un speciālās tehnikas stendu ar iespēju piemērīt, pamēģināt, fotografēties, uzzināt par ieročiem. Tāpat būs ieradušies kinologi ar suņiem, speciālā policijas tehnika, motocikls, patruļmašīna. Apmeklētāji varēs iesaistīties āra prevencijas spēlēs.

Valsts robežsardze apmeklētājiem piedāvās ne vien iepazīt robežsarga profesiju un iegūt sev nepieciešamo informāciju par izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā, bet arī sniegs iespēju praktiski iesaistīties interesantās aktivitātēs, kas būs saistošas dažādām vecuma grupām. Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki visas dienas garumā bērnus un viņu vecākus iepazīstinās ar dienesta darbības jomām, ugunsdrošības jautājumiem un pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Turklāt apmeklētājiem stāstīs par ugunsdzēsēja glābēja profesiju un to, kā jaunieši var kļūt par ugunsdzēsējiem glābējiem. Tāpat neatņemama sastāvdaļa būs iespēja tuvumā aplūkot ugunsdzēsības tehniku un izmēģināt, vai 30 sekunžu laikā ir iespējams uzģērbt ugunsdzēsēju aizsargtērpu.

Koncertuzvedums Manas ģimenes ceļš notiks brīvā dabā – muižas parkā, tāpēc pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties silti un atbilstoši laika apstākļiem. Noderēs seģene un silta tēja, kā arī saliekamais krēsls, jo nodrošinātais sēdvietu skaits ir ierobežots.

Pusnaktī sāksies zaļumballe, kurā jautru noskaņu radīs Uškānu ģimene un grupa Laimes muzikanti no Daugavpils. Vienlaikus visas nakts garumā norisināsies tautas sadziedāšanās un sadancošanās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl