Komentāri

Neskartās dabas varenība un daile Līgatnes dabas parkā kļuvusi par vienu no galvenajiem varoņiem Eaglewood Films komandas sarūpētā video Wild Līgatne: The Hike (Mežonīgā Līgatne: Pārgājiens).

Video, kura centrā ir mazs zēns un suns, piedāvā izjust neskartās dabas spēku, skaistumu un kalpo par atgādinājumu, cik skaistā zemē dzīvojam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabu, Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un tās aizsardzības nepieciešamību.

 

Video

Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū ierīkotas marķētas kājāmgājēju takas vairāk nekā nekā 4 km garumā, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus. Lokveida autoceļa garums – 5 km, kas izmantojams arī kājāmgājējiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dzīvnieku apskatei nepieciešams vidēji 2-2,5 h.

Līgatnes dabas takās sastopamie meža dzīvnieki atvesti no dažādām Latvijas vietām. Tie ir bijuši ievainoti vai arī pieradināti dzīvnieku mazuļi, kas nav spējīgi izdzīvot bez cilvēku gādības un patstāvīgi atrast barību.

Latvijas dabas skaistumu izbaudi arī fotoreportāžā no Ķemeru purva!

Foto: neticami ledus un sarmas raksti Ķemeru purvā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl