Mobilie telefoni pasliktina partnerattiecības

0 Komentāru
Mobilie telefoni pasliktina partnerattiecības
Foto: ekrānšāviņš

Oksfordas Universitātes zinātnieki izpētījuši 24 tūkstošu Eiropas valstu pāru kopdzīvi un nonākuši pie secinājuma, ka šķiršanās, sānsoļu un strīdu iemesls bieži vien ir viedtālruņa lietošana pusnakts stundās.

To dēļ precētajiem pāriem aizvien mazsvarīgāka kļūst fiziska tuvība, abi viens no otra gaida aizvien mazāk, līdz pienāk brīdis, kad pilnībā zūd savstarpējā interese pēc romantikas.

Turklāt, ja pāri uzzina par citu laimīgo kopdzīvi, tad savējo redz daudz drūmākās krāsās.

Pazīstamais pasākumu vadītājs un psihologs Valdis Melderis, kas daudz par seksu runājis izrādēs Sex guru, norāda: ”Būsim reāli – mobilais telefons ir tikai instruments. Tas ir aparāts, kurā ir gan e-pasts, fotoaparāts, piezīmju papīrs. Tas visu laiku ir blakus. Risks ir tajā, ka tu visu laiku esi tiešsaistē, tu esi pieejams un jebkurš tevi var paraustīt, ja tu ļaujies.” Otrs risks ir pārspīlēti negatīva reakcija tajā brīdī, kad kādam šis viedtālrunis ir rokās. Tādā veidā strīdu nereti izraisa paši laulātie. ”Es tomēr ieteiktu mazāk ļaut sievām skatīties romantiskas komēdijas nekā vainot mobilo telefonu, jo, piedodiet, filmā aktierim ir pusotru stundu jāuztur mežonīgi intensīvas romantiskas attiecības. No mums to sagaida katru dienu un visu mūžu – tas ir nesalīdzināmi. Tātad lielāks ļaunums ir romantiskas grāmatas un filmas, kas ir pilnīgā pretrunā ar reālo dzīvi nekā viens viedtālrunis,” uzskata Melderis. Viņš arī iesaka visiem mobilā telefona ēnā dzīvojošajiem vairāk runāt ar savu otro pusīti, jo, viņaprāt, nav aparāta, kas varētu konkurēt ar sievietes pieskārienu. ”Var sarakstīt visas tās briesmīgās lietas, ko vīrs dara ar viedtālruni,  bet pretī var sarakstīt sievietes reakcijas. Un vīrieša daļu noņemot nost, izlasiet, kādas ir sieviešu reakcijas. Salīdzinoši vīrieša netikumiem kā tas izskatās – briesmīgāk vai mazāk briesmīgi,” retoriski vaicā Melderis.

Dīdžejs Toms Grēviņš atzīst, ka mobilais telefons ir svarīgākais viņa instruments, kas atrodas līdzās arī kustībā. ”Nav jau grūti “prokrastinēt”* 24 diennaktī ar savu mobilo telefonu, salikt tur iekšā visādas muļķības un – aidā!  Ja godīgi, man pēc desmit minūtēm apnīk visas tās spēlītes, jo piedāvājums nav nemaz tik plašs, lai tik ļoti aizrautu.”

Tie uzskatīts, ka romantika un mobilais telefons nav nemaz tik nesavienojami jēdzieni, gluži pretēji  – vairākiem pāriem šī ierīce ir palīdzējusi uzsākt attiecības.

* prokrastinēt – dot priekšroku mazāk svarīgu darbu, uzdevumu veikšanai, lai darītu šobrīd svarīgos un nozīmīgos.

0 Komentāru