Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

5 komentāri
MNTHA atgriežas! Pārsteigums Latvijas “Eirovīzijas” atlasē – ekscentriskie ”betona jūrnieki”
Publicitātes foto

Viņi ir četri vienaudži, un katrs pārstāv savu muzikālo virzienu. Viņu vēlme – ģenerēt kopēju vīziju populārās mūzikas lauciņā. Divas dāmas un divi kungi, kuri veido grupu “Crime Sea”, šogad centīsies pierādīt, ka “Eirovīzijā” var piedalīties arī ar ko neierastāku.

Alberts, kurš plašāk pazīstams kā Lessfucc, šajā apvienībā ir elektroniskās mūzikas pārzinātājs. Elza, kura grupā spēlē basģitāru, ikdienā studē džeza klavieres, Ralfs arī studē džeza mūziku un spēlē elektrisko ģitāru. Savukārt Marija, kurai jau ir “Eirovīzijas” atlases pieredze kā māksliniecei MNTHA, studē mākslu un vizuālo dizainu.

“Sanāk, ka ikviens no mums pārstāv kaut kādu daļu mūzikas, un arī katram ir bijusi citādāka līdzšinējā dzīves pieredze. Domājam, ka tas lielā mērā atspoguļojas mūsu mūzikā.”

Visi četri ir no Rīgas, kas arī atspoguļojies nosaukumā. “Mums šī pilsēta asociējas ar betona jūru. Tajā ir gan labais, gan sliktais, gan labie darbi, gan noziegumi. Tāpēc esam “Crime Sea”.”

Foto

Nav noslēpums, ka šie jaunieši ir vieni no interesantākajiem šā gada pārstāvjiem Latvijas “Eirovīzijas” atlasē, ko novērtēja arī populārā dziesmu konkursa bloga “Wiwibloggs” lasītāji, balsojumā viņus ierindojot starp tiem, kas svētdien kvalificēsies nākamajai kārtai. “Esam gandarīti, ka dziesma jau aizķērusies klausītājiem arī ārpus Latvijas robežām.” Tāds ir arī jauno censoņu pašmērķis – pārbaudīt, kā cilvēki reaģēs uz viņu radīto mūziku.

Skatītāju vidū domas dalās, bet vienaldzīgo attiecībā uz Eiropas lielāko mūzikas pasākumu nav. Ko domā paši mākslinieki? “Atbildi nevaram sniegt kā baltu vai melnu. Tā ir iespēja iekarot plašāku auditoriju, iespēja vairāk cilvēkiem sadzirdēt, kas mums sakāms.”

Jautāti, kuri no Latvijas atlases pārstāvjiem, viņuprāt, ir spēcīgākie, domas dalās: “Ralfam ar Albertu patīk Lindas Leen skaņdarbs, taču meitenēm pie sirds ir Ludviga dziesma. Kā ekskursijās – puikas pa labi, meitenes pa kreisi. Viss ir balansā!”

Audio: ”Crime Sea” ”Eirovīzijas” atlasei pieteiktā dziesma ”Escape”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl