Milzu roboti izgaismo mājas pagalmu, kaimiņi šausmās

Komentāri
Milzu roboti izgaismo mājas pagalmu, kaimiņi šausmās
Foto: Reuters/ Scanpix

Ziemassvētkus gaidot, daudzviet Eiropā un ASV ielās iededz svētku apgaismojumu. Līdzīgi nolēmis rīkoties arī kāds mākslinieks Kalifornijas štata Palmspringsas pilsētā, taču atšķirībā no ierastā apgaismojuma viņš to veidojis no savu laiku nokalpojušas sadzīves tehnikas.

Mākslinieks Kenijs Ērvins savu veikumu ir nodēvējis par robo-gaismiņām, jo viņa pagalmu nu rotā dažādi roboti un skulptūras. Kopumā to ir ap trijiem simtiem, un to izgaismošanai mākslinieks izlietojis astoņus miljonus spuldzīšu.

Visi mākslas darbi ir paša K. Ērvina roku darbs, robotus un skulptūras veidojot no vecām bundžām un nokalpojušas sadzīves tehnikas.

Lai gan pats mākslinieks bija iecerējis radīt Ziemassvētku tematikai atbilstošas dekorācijas, apkārtēji šos rotājumus uzskata drīzāk par traucējošām. Mākslinieka kaimiņiene Lūlu stāsta, ka tas viss viņai atgādina kādu sliktu bērnības murgu. Lietas nav sakārtotas kādā vintage manierē, bet to izskats ir ļoti biedējošs, skaidro kaimiņiene.

K. Ērvins piekrīt, ka viņa māksla ir eklektiska un apvieno visu, ko varētu izmest atkritumos. Viss, kas ir apkopots viņa mākslas darbos, ir kaut kur atrasts.

Vēl viens interesants fakts – pats mākslinieks Ziemassvētkus nemaz nesvin. Pēc reliģiskās piederības viņš ir musulmanis. Taču, kā viņš apgalvo, svētku noskaņa ar to nemainās – visas reliģijas šajā laikā svin gaišas domas un prieku.

Lasi vēl