Mežstrādnieks ar repu sirdī. Ventspils tīrradnis Ingus Bērziņš atklātā intervijā

4 komentāri
Mežstrādnieks ar repu sirdī. Ventspils tīrradnis Ingus Bērziņš atklātā intervijā
Privātais rhīvs

17 gadus vecais ventspilnieks Ingus Bērziņš, kurš maijā spilgti sevi pieteica hiphopa aprindās, par viņam veltītajiem negatīvajiem komentāriem tikai pasmejas. Portālam Skaties.lv jaunietis stāsta, ka savu nākotni viņš vairāk redz laukos. Septembrī puisis sāks skoloties par mežstrādnieku.

Maija vidū Skaties.lv vēstīja par 17 gadus veco reperi Ingu Bērziņu no Ventspils. Ziņa tika uzņemta pretrunīgi, taču negatīvie komentāri nekādā gadījumā jaunietī nav izsaukuši vēlmi atmest ar roku mūzikai.

Vai atceries šo? Neiet mīlestībā, tādēļ repo! Uzlec jauna repa zvaigzne – septiņpadsmitgadīgais Ingus no Ventspils

”Jā, bija negatīvi komentāri. Bet tas nekas – es tikai par to pasmējos,” atzīst Ingus un atklāj, ka visas viņa muzikālās gaitas atbalsta arī mamma.

Puisis skolojies Daudzesē, Cēsīs un no sestās klases mācījās un šogad devīto klasi absolvēja Pelču speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā Kuldīgas novadā. Turpat viņš turpinās mācīties nākamos trīs gadus.

”Tagad pabeigtas deviņas klases, bet noteikti vajag iegūt arī vidējo izglītību. Gribas apgūt kādu arodu. Nākamgad sākšu mācīties par mežstrādnieku. Skolā iespējams iegūt arī traktora un zāģa tiesības,” stāsta Ingus.

Jaunietis savu nākotni saista ar īstu un pamatīgu darbu, nevis sēdēšanu biroja krēslā.

”Es nemaz nevarētu visu dienu nosēdēt pie datora. Man labāk patīk lauki un lauku dzīve.

Lauki mani saista daudz vairāk nekā pilsēta. Man patīk strādāt. Laukos arī gaiss ir daudz foršāks.

Patīk strādāt arī dārzā. Piemēram, šopavasar kartupeļus dārzā sastādījām ar lāpstu, nevis ar traktoru. Labprāt izpalīdzu arī siena laikā. Nav nekādu problēmu sienu sakraut piekabē un pēc tam šķūnī,” stāsta jaunietis.

Patlaban savas saimniecības ģimenei nav, bet savulaik audzējuši kazas, vistas, trušus. ”Ir doma to visu atjaunot – tad, kad būšu bišķiņ lielāks,” teic Ingus.

Šo vasaru Ingus galvenokārt pavadīs Jaunjelgavas pusē, kur puiša mammai pieder lauku mājas. To gan prasoties atjaunot, bet ”viss ar laiku”, saka puisis.

Foto: Ingus dzīves jaukajos brīžos

Pamudinājumu sevi izpaust repā Ingum devis skolas biedrs no Talsiem, kurš aprindās zināms kā Melnais Pūķis. Abi kopā ieskaņojuši arī vairākas dziesmas. Tagad Ingus pieņēmis skatuves vārdu – turpmāk viņš sauksies Stumbrs. ”Stumbrā ir koka spēks,” nikneima izvēli īsi pamato jaunietis.

Viņš iebilst, ka iepriekš nodēvēts par reperi. ”Par reperi gan mani nevajadzētu saukt. Esmu parasts cilvēks, kuram patīk taisīt mūziku,” saka puisis.

Taču reps nav vienīgais, ar ko ventspilnieks labprāt nodarbojas. Kā Skaties.lv akcentē puiša mamma Dace, dēls bieži uzstājas skolas sarīkojumos. Viņa dziedātāja balsi pamanījuši arī skolotāji.

”Skolotāji Ingu bieži aicina piedalīties skolas priekšnesumos, un viņš ar prieku piedalās. Puika ļoti skaisti uzstājās Māmiņdienas pasākumā skolā,” stāsta Dace.

Līdzās radošajām aktivitātēs, kas saistāmas gan ar mūziku, gan fotografēšanu, ko apgūst fotopulciņā, mamma slavē dēla darba mīlestību: ”Viņš ir ļoti darbīgs, izpalīdzīgs un atsaucīgs. Labprāt palīdz lauku darbos arī kaimiņiem un draugiem.”

Foto: Ingus mīļākā tēma – daba

4 komentāri