Melleņu lasīšanas čempionātā trīs stundās salasa 50 kg melleņu

4 komentāri
Melleņu lasīšanas čempionātā trīs stundās salasa 50 kg melleņu
Foto: LETA

Jūrmalciema kāpās sestdien, 16. jūlijā, notika ceturtais Melleņu lasīšanas čempionāts. Divdesmit četri čakli ogotāji no Rīgas, Liepājas, Durbes un Nīcas novada pa visiem trīs stundu laikā salasīja 50.253 kilogramu melleņu, vidēji katrs – vairāk nekā divus kilogramus.

Rīdzinieks Jānis Simanovičs ceļu uz Melleņu čempionātu Jūrmalciemā mēro katru gadu un allaž ir starp čaklākajiem lasītājiem, taču šī ir pirmā reize, kad viņš izcīnīja 1. vietu, pie tam ar ievērojamu pārsvaru – 6.072 kg. Savus panākumus viņš skaidro ar to, ka jāsalasa priekš visiem mazbērniem, un to viņam esot daudz. Otro vietu atkārtoti ieguva liepājniece Vera Fomina ar 5.345 kg ļoti tīri lasītu ogu, trešā vieta kalnišķniecei Dzintrai Pļavniecei – 4.525 kg melleņu. Jāatzīmē, ka ogas tika lasītas bez tehniskām palīgierīcēm.

Lielāko ogu – 14.09 mm diametrā atrada Jeļizaveta Fomina. Durbeniece Lilita Lauraite un Gunta Šlosberga saņēma balvas par oriģinālākajiem ogu traukiem, ko balsojot noteica paši dalībnieki. Visātrāk plastmasas glāzīti ar ogām pusdienas melleņu ķiļķēniem salasīja Dzintra Pļavniece, nopelnot balvu kā Ašākais ogotājs. Šā gada jaunums bija konkurss par ātrākā melleņu ēdāja titula iegūšanu. Vislabāk veicās liepājniecei Iveti Eglītei – viņa 100 gramus melleņu ar dakšiņu spēja izēst īpaši prasmīgi. Laura Marta Jansone saņēma specbalvu kā visjaunākā ogu lasītāja. Nominantiem tika pasniegtas ogotājiem noderīgas balvas – skaistas māla bļodas, recepšu un padomu grāmatas.

Īpaši noskumuši neizskatījās arī tie, kas šoreiz palika bez balvām, jo galu galā katrs veda mājās paša salasītās ogas. Visi bija jauki pavadījuši rīta cēlienu svaigā gaisā, jaukā mežā, draudzīgā kompānijā un neiztrūkstoši baudījuši Jūrmalciema Aizjomiešu lauku virtuves piedāvājumu – melleņu klimpu zupu un badapankūkas ar dažādiem ievārījumiem.