Meitenīte ar eņģeļa balsi: Latvijā tapis skanīgākais sveiciens pavasarim

7 komentāri
Meitenīte ar eņģeļa balsi: Latvijā tapis skanīgākais sveiciens pavasarim
Publicitātes foto

Kamēr pavasaris dabā vēl kavējas, dziedātāja Aleksandra Špicberga vēlas to modināt savu klausītāju sirdīs. Jaunu skanējumu un tēlainu videostāstu ieguvusi Imanta Kalniņa ”Jātnieka dziesma”.

Video ļauj ielūkoties dziesmas ieraksta tapšanas procesā, bet stāstu izstāstīt palīdz Rīgas ielās un pagalmos tapušie grafiti zīmējumi.

No pazemes tuneļiem, kuros stingst sirdis, uz debesīm! Sapņot, ilgoties, noticēt, tiekties augšup! – stāsta aicinājums sasaucas ar Māra Čaklā dzejas rindām.

Video veidojis Aleksandras brālis Stefans, kura aizraušanās ir fotogrāfija un video.

Stefanam ir 14 gadu, un viņš, tāpat kā māsa, mācās Rīgas Doma kora skolā. Savas prasmes Stefans apguvis pašmācības ceļā, video filmēts ar pavisam vienkāršu fotokameru.

”Viss ir iespējams, ja vien tu notici un dari,” saka Stefans.

”Jātnieka dziesma”

Video varoņi ir skaņu celiņa radītāji, Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas audzēkņi Artis Boriss, Dagnis Roziņš, Reinis Zariņš, skolas absolvents Jānis Griķis un skaņu režisors Edijs Gņedovskis. Ieraksts tapis skaņu studijā “GEM PLUS”.

Ar video radošā komanda vēlas pieteikt jaunu latviešu mūzikas albumu, kas iznāks šajā pavasarī. Albumā skanēs tautā iemīļotas dziesmas, kas Aleksandras izpildījumā priecē viņas klausītājus. Līdzās ”Jātnieka dziesmai” albumā dzirdēsim arī ”Suitu lūgsnu”, kura savu ceļu pie klausītājiem sāka pagājušajā rudenī, Latvijas 99. dzimšanas dienā.

Video “Jātnieka dziesma” tapšanas brīdī Aleksandrai Špicbergai ir 15 gadu. Aleksandra ir Rīgas Doma kora skolas audzēkne, valsts un starptautisku konkursu laureāte. 2015. gadā izdots CD “Iepazīšanās”. Plašu atpazīstamību un skatītāju mīlestību Aleksandra ieguva ar video ”Rakstu rakstus”.

Dziesma, ar kuru Aleksandra iemantoja popularitāti

7 komentāri