Meitenes atkailina krūtis: rīdziniekus priecē pikanta aina

6 komentāri
Meitenes atkailina krūtis: rīdziniekus priecē pikanta aina
Ģirts Ozoliņš/f64

Otrdienas, 10. jūlija, pēcpusdienā uz Rīdzenes ielas valdīja draiska gaisotne. Rīdzinieki un pilsētas viesi kļuva par lieciniekiem pikantam skatam – īpašas darbnīcas laikā vairākas daiļā dzimuma pārstāves atkailināja savas krūtis, lai pēc mirkļa tās atlietu ģipsī.

Sievietes krūtis ir maiguma, mīlestības, kā arī mātes un dabas simbols. Krūtis, nenoliedzami, ir viena no sievišķīgākajām daiļā dzimuma ķermeņa daļām.

Godinot šo dzīvības simbolu un iemūžinot krūšu daili, mūzikas festivāla ”Laba Daba” laikā jau deviņus gadus norisinās darbnīca – akcija ”Pie dabas krūts”, kuras idejas autors ir tēlnieks Edgars Kvjatkovskis.

”Vairums cilvēku zina, ka skulptūra ir smaga, auksta un stāv kaut kur uz ielas. Man izaicinājums bija radīt ko pretēju – to, kas ir silts, aktīvs un top,” portālam Skaties.lv stāsta Kvjatkovskis.

Kā atklāj tēlnieks, krūšu atlējumu ceļš turpinās dažādi: īpašnieces pēc festivāla tos ņem līdzi uz mājām, daži interesenti vēlas tikt pie diviem atlējumiem, ir pat gadījumi, kad krūšu tēli tiek nozagti.

Arī pēc festivāla to liktenis ir apzināts. Pazudušas, sadrupušas, lolotas un izstādītas goda vietā, garāžās, guļamistabās un viesistabās – tie ir tikai daži no stāstiem, kas atklājas festivāla ”Laba Daba” desmit gadu laikā radītajiem ģipša krūšu atlējumiem veltītajā fotoizstādē ”Meklējam krūtis”.

Izstādes atklāšanā labi veidotos apaļumus ģipsī atlēja arī divas drosminieces.

Studente Laura izstādes atklāšanā tika pie sava trešā krūšu atlējuma ģipsī.

Kā sarunā ar Skaties.lv teica Laura, šīs aktivitātes mērķis nav sev vai citiem kaut ko pierādīt, bet alkas pēc kaut kā traka.

Viņa caur krūšu atlējumu vēlas akcentēt sievietes dabisko daili.

”Ja būtu iespēja, es vispār pa mežiem kaila skraidītu. Arī ”Labā Dabā” citiem kaut kas tāds gadās. Man šķiet, tas ir dabīgi un forši,” teic Laura.

Vienu no atlējumiem Laura uzdāvinājusi kādai mākslinieciskai dvēselei, otru glabā mājās. Izaicinājums būšot izstādes laikā tapušo krūšu tēlu nogādāt Siguldā.

Bijušajai radio ”NABA” ētera personībai Hertai šī bija otrā reize, kad viņa savas krūtis atlējusi ģipsī.

”Reizi desmit gados pietiek,” smaida sieviete. Viņa atklāj, ka parasti festivālā ”Laba Daba” krūšu darbnīca ir ļoti pieprasīta, tādēļ tagad izmantojusi izdevību to paveikt ārpus rindas.

Festivāla laikā tapušais krūšu tēls rotā Hertas guļamistabu.

Izstādē ”Meklējam krūtis”, kas no 10. līdz 21. jūlijam apskatāma tirdzniecības centrā ”Galerija Centrs”, kopumā apkopoti 17 vizuāli stāsti par ģipsī atlietajām krūtīm un to dzīvi pēc festivāla.

Starptautiskais mūzikas festivāls ”Laba Daba” šogad notiks jau desmito reizi, kā ierasts, Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ”Ratnieki” Līgatnes pagastā no 3. līdz 5. augustam. Vairāk informācijas meklē labadaba.lv!

TOP komentāri

  • pfff
    +5 +4 -1

    pfff

    Vai ne? Nez kāpēc tieši noļukušo pankūku īpašnieces piesakās šādam pasākumam, un domā, ka rezultāts ir skaists.
  • Maija
  • Vells

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl