Masveida šļakstīšanās kļuvusi par nacionālajiem svētkiem

Pievienot komentāru
Masveida šļakstīšanās kļuvusi par nacionālajiem svētkiem
Foto: Scanpix

Kamēr Latvijā tveice nedaudz rimusies, Armēnijā termometra stabiņš rāda +30 grādus. Lai veldzētos lielajā karstumā, vietējie iedzīvotāji sarīkojuši ūdens festivālu, galvaspilsētā Erevānā izsludinot nacionālo šļakstīšanās dienu.

Dažāda izmēra pudeles, spaiņi un jebkas, kur vien iespējams iepildīt ūdeni, aizvadītajā nedēļas nogalē bija populārākie priekšmeti Armēnijas galvaspilsētā Erevānā. Tur iziešana uz ielas jau uzreiz nozīmēja samirkšanu un nevis tādēļ, ka lītu lietus, bet gan tāpēc, ka tādi ir ūdens festivāla noteikumi. Mērķis ir viens – visiem jābūt izmirkušiem un atdzesētiem!

“Šodien visi ir pilsētas ielās! Mūsu mērķis ir vienots – apšļakstīt pēc iespējas vairāk cilvēku. Manuprāt, šī ir lieliska brīvdiena, ir ļoti jautri, man liekas, visi ir tiešām priecīgi,” stāsta Erevānas iedzīvotāja Elēna Kočarina.

Video

Lai arī karstuma dēļ festivāls kļuvis par mūsdienīgu un jautru atveldzēšanās veidu, agrāk tam bijusi cita nozīme. Pagānu laikos jūlija pirmajos datumos Armēnijā svinēja ūdens un auglības dievietes Astgikas dienu, kad vietējie zemnieki centās iegūt dievietes labvēlību, lai nodrošinātu labu ražu.