Komentāri
Mārtiņdienas ticējumi atklāj, kāda būs gaidāmā ziema un kāds laiks Ziemassvētkos
Foto: F64

Otrdien visā valstī tika svinēta Mārtiņdiena. Tās paražas un ticējumi atklāj, kāda būs gaidāmā ziema, kā arī paredzēt citus notikumus.

Tautas ticējums vēsta – ja Mārtiņa diena jauka un skaidra, tad ziemā būs liels sals. Tieši tādi laikapstākļi arī bija Mārtiņdienā šajā gadā, kas nozīmē, ka laiks gatavoties bargajai ziemai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja gadījumā kādā Latvijas nostūrī novērota migla, tad tur ziema būs silta. Ja Mārtiņa dienā būtu novērots sals, tad ap Ziemassvētkiem būs silts laiks.

Mārtiņa diena šogad iekrita jaunā mēnesī, bet, ja tā būtu iekritusi vecā, tad lopu barība nav sātīga un lopi to daudz ēd.

No Mārtiņiem līdz Ziemassvētkiem jāstāsta pasakas un jāmin mīklas — tad labi barojas cūkas.

Vēl senie latvieši ticēja: Kāds laiks Mārtiņā, tāds Ziemassvētkos. Bet, ja Mārtiņdienā zosis iet pa ledu, tad Ziemassvētkos tās peldēs pa ūdeni. Ja Mārtiņdienā zosis staigā pa dubļiem, tad Lieldienās tās ies pa ledu.

FOTO: Mārtiņdiena Latvijā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl