1 komentārs
Mans tēvs baņķieris kļūst par Latvijas filmu maratona “naglu”
Foto: Agnese Zeltiņa

4. maija Latvijas filmu maratonā, kas notika kinoteātrī Splendid Palace, noskatīties Latvijas filmas izmantoja vairāk nekā 3000 skatītāju, informē Nacionālā Kino centra pārstāvji. Milzu ažiotāžu piedzīvoja Ievas Ozoliņas dokumentālais trilleris Mans tēvs baņķieris. 

Latvijas filmu maratona ietvaros tika parādītas 22 dažādu garumu un veidu filmas, tostarp 11 Latvijas filmu pirmizrādes – piecas animācijas īsfilmas, trīs spēles īsfilmas un trīs dokumentālās filmas. Vislielāko ažiotāžu piedzīvoja studijas Mistrus Media un režisores-debitantes Ievas Ozoliņas dokumentālās filmas Mans tēvs baņķieris pirmizrāde – pirms seansa skatītāju rinda no Lielās zāles durvīm stiepās līdz pat Tērbatas ielai, bet kinoteātra Lielās zāles un balkona ietilpība (566 vietas) neļāva uz seansu iekļūt visiem gribētājiem. Atgādinām, ka no 8. maija filma Mans tēvs baņķieris iekļauta kinoteātra Splendid Palace repertuārā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skatītāju pilna Lielā zāle un balkons bija arī debitantu pirmizrāžu seansā, kad tika demonstrētas divas spēles īsfilmas – Agneses Laizānes Spoguļvīrs un Pētera Ķimeļa Notikums Kālija parkā. Savukārt Mazajā zālē vislielāko skatītāju interesi izpelnījās Ināras Kolmanes jaunā dokumentālā filma Ručs un Norie, arī tā turpmāk jāmeklē kinoteātra Splendid Palace repertuārā.

Pirmo reizi 4. maija Latvijas filmu maratona vēsturē programmā bija iekļautas arī divas kaimiņvalstu filmas – Lietuvas dokumentālā filma Kā mēs revolūciju spēlējām un Igaunijas spēlfilma 1944. Elmo Nīganena režisētajai kara drāmai 1944 šī bija Latvijas pirmizrāde, jo filma no 5. maija iekļauta kinoteātra Kino Citadele repertuārā.

4. maija Latvijas filmu maratona ietvaros pirmizrādes piedzīvoja arī trīs jaunas animācijas filmas no studijas Animācijas Brigāde – Daces Rīdūzes Zaķu lielā diena, Māra Brinkmaņa Meža sargi un Jāņa Cimmermaņa Tornis, rīta seansā arī Nils Skapāns pirmoreiz demonstrēja skatītājiem savu filmu Marsietis, kuras zaļais varonis-citplanētietis šogad bija izvēlēts 4. maija Latvijas filmu maratona vizuālajam tēlam.

4. maija Latvijas filmu maratona veiksmīgā norise un skatītāju lielā interese visas dienas garumā ļauj apgalvot, ka vērtīgā tradīcija ir nostabilizējusies un nākamgad atkal tiks turpināta.

Latvijas filmu maratonu organizē Nacionālais Kino centrs, finansē Rīgas Dome un LR Kultūras ministrija, sadarbības partneri – Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, pašvaldības SIA Rīgas nami un Latvijas filmu studijas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl