Manē Pavasaris izsolē pārdots divas reizes dārgāk nekā prognozēts

Komentāri
Manē Pavasaris izsolē pārdots divas reizes dārgāk nekā prognozēts
Eduārs Manē. Pavasaris. Fragments. Publicitātes foto

Ņujorkā par rekordlielu summu izsolīta franču impresionista Eduāra Manē glezna Pavasaris, kurā attēlota aktrise Žanna Demarsī. Tā pārdota par 52 miljoniem eiro, teju divas reizes pārspējot ekspertu prognozes.

Šī ir augstākā cena, kas jebkad samaksāta par Manē gleznu. Iepriekšējais mākslinieka darbu cenas rekords bija 26,6 miljoni eiro. Gleznas vērtību cēla fakts, ka vairāk nekā simt gadu tā piederējusi kādai ģimenei, kas to relatīvi nesen aizdeva Vašingtonas Nacionālajai mākslas galerijai.

Manē bija iecerējis četru gleznu sēriju, taču pirms nāves 1883. gadā paspēja pabeigt tikai divas – Pavasari un Rudeni.

Izsoļu nama Christie’s impresionisma un modernās mākslas izsoles kopējie ieņēmumi bija lielāki par 132,2 miljoniem eiro.

Tikmēr līdzīga izsole, kas šonedēļ notika konkurējošajā izsoļu namā Sotheby’s, noslēdzās ar 338,1 miljoniem eiro ienākumiem. Vērā ņemamie panākumi liecina, ka kolekcionāru aprindās aug interese par impresionismu un moderno mākslu un tā tiek uzskatīta par drošu investīciju.

Eduārs Manē. Pavasaris.  Publicitātes foto

Eduārs Manē. Pavasaris. Publicitātes foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl