Londoniešus pārsteidz “peldoša māja”

0 Komentāru
Londoniešus pārsteidz “peldoša māja”
Foto: Sipa USA/ Scanpix

Londoniešus pārsteigusi māja, kas it kā karājas gaisā – tā ir kāda britu mākslinieka jaunākā instalācija par godu septiņu dienu ilgajām Ķīnas valsts brīvdienām.

Ēku radījis inovatīvais britu mākslinieks Aleks Čineks, kurš pazīstams ar savām optiskajām ilūzijām. Ēka izskatās it kā ir atdalīta no tās akmens pamatnes un peld gaisā. Taču tā ir tikai optiskā ilūzija. 12 metrus augstā skulptūra veidota no tērauda rāmja un putupolistirola. Ar īpašām digitālajām tehnoloģijām tai ir virsū uzgleznots zīmējums, kas līdzinās blakus esošajām vēsturiskajām ēkām. Ēkas apgleznošana esot prasījusi 500 stundas ilgu darbu, bet pašu ēkas struktūru kopā salika ar ceļamkrānu un vairāku kravas automašīnu palīdzību.

Peldošā ēka Koventgārdenā, Londonas centrā būs redzama tikai tā dēvētās ķīniešu zelta nedēļas ietvaros – tās ir septiņu dienu ilgas valsts brīvdienas, kas noslēgsies rīt.

Lai gan tas ir mākslinieka visambiciozākais projekts, tas nav pirmais iluzorais darbs, ko Čineks radījis. Iepriekš, izmantojot līdzīgu tehnoloģiju, viņš bija izveidojis apgriezto māju citviet Londonā.

0 Komentāru