Londonā atklās Lego klucīšu mākslas izstādi

Komentāri
Londonā atklās Lego klucīšu mākslas izstādi
Foto: Reuters/ Scanpix

Londonā šodien durvis vērs savdabīga izstāde, kas varētu izraisīt vienlīdz lielu gan pieaugušo, gan bērnu interesi. Tajā skatāma kāda amerikāņu mākslinieka darbi, kas veidoti tikai un vienīgi no Lego klucīšiem.

Vienreizējās Lego skulptūras, no kurām daudzas ir cilvēka augumā, ir radījis Ņujorkā bāzētais mākslinieks Nātans Savaija. Vienīgais izejmateriāls viņa darbiem ir Lego klucīši un līme. Izstādē Londonā apskatei izlikti viņa nozīmīgākie darbi.

Pats mākslinieks stāsta, ka pēc skolas viņš studējis jurisprudenci, taču nav spējis atvadīties no bērnības aizraušanās ar Lego. Tāpēc viņš brīvajā laikā turpinājis eksperimentēt ar klucīšiem, galu galā pārvēršot to par savu pamatnodarbošanos.

Izstādē katra telpa ir veltīta atsevišķai tēmai – sākot no mūzikas līdz slavenību portretiem. Mākslinieks skaidro, ka darbu veidošanā izmantoti vairāk nekā 4 miljonus Lego klucīšu, ieguldot vairāk nekā 4 tūkstošus stundu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl