Līgo un Jāņu pasākumi ārpus Latvijas: pasaulē līgos vairāk nekā 20 vietās

Pievienot komentāru
Līgo un Jāņu pasākumi ārpus Latvijas: pasaulē līgos vairāk nekā 20 vietās
PUBLICITĀTES FOTO

Līgo vakarā, 23. jūnijā, Latvijā notiks simtiem svētku pasākumu, un ierasti uz šo laiku tēvzemē atgriežas daudzi svešumā dzīvojošie tautieši. Ja tu dziļi sirdī esi liels Latvijas patriots, taču nekādi netiec uz Jāņu vai Līgo svinībām dzimtenē, nebēdā – Skaties.lv piedāvā iepazīt vairāk nekā 20 vietas, kur Līgo svētkus godinās arī ārpus Latvijas.

Latviski svētki Skandināvijā

Latviešu tradīcijās ieturētas saulgriežu svinības šogad gaidāmas Norvēģijā un Zviedrijā, kur par pienācīgu latviešu saulgriežu svētīšanu parūpējušās latviešu biedrības.

Norvēģijā ir gaidāma īsta zaļumballe kopā ar Andri Ērgli un Jāni Strazdu. Tāpat vakara programmā ir iekļauta vainagu pīšana, ugunskura kurināšana, līgo dziesmas, dejas un rotaļas, kā arī Latvijas gardumu tirdziņš, pasākums notiks pašā Norvēģijas sirdī – Oslo.

Vairāk par pasākumu meklē šeit! 

Savukārt Zviedrijā sarūpēti pat divi latviešu pasākumi. Viens no tiem notiks no 20. līdz 24. jūnijam. Svētki noritēs, ievērojot latviešu tautas tradīcijas. Tāpat būs pieejamas dažādas radošās darbnīcas, semināri, kas vainagosies ar muzicēšu – dejām un dziesmām.

Ja esi Zviedrijā un svētkus gribi pasvinēt mazliet mazākā un mājīgākā kompānijā, tad jādodas uz pasākumu pie Elitas un Bengta, Vallakrā. Tur, tāpat kā citur, paredzēta vainagu pīšana, ugunskura kurināšana, un neaizmirsti iemācīties Līgo dziesmas, jo tās sāks pieprasīt no plkst. 18:00, lai kopā varētu baudīt pilnvērtīgu Līgo vakaru.

Vairāk par pasākumu meklē šeit!