Komentāri
Līgo svinībās Rīgā kopā ar Raimondu Paulu godinās Edgara Liepiņa piemiņu
Maestro Raimonds Pauls (Foto: LETA)

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā. 23. jūnijā pasākumā Līgosim krastmalā! Ielūdz Raimonds Pauls komponists līgotājus iepriecinās ar veltījumu humoristam Edgaram Liepiņam, lieluzvedumu ar koru, solistu un dejotāju piedalīšanos, kā arī jaunāko dziesmu programmu, informē Rīgas domē.

Līgo pasākums sāksies plkst. 20.00 ar daudzbalsīgu koru dziedājumu, simboliski sasaucot Rīgas plašo līgotāju pulku krastmalā uz vērienīgu svinēšanu. Kori kopā ar solistiem koncertā Pēc 100 gadiem Vecrīgā izdziedās gan tautasdziesmas, gan maestro Raimonda Paula zelta hitus. Pēc tam sekos izcilā latviešu aktiera – humorista Edgara Liepiņa piemiņas programma Meža būdiņa, kurai izskanot, krastmalā iedegs Jāņu ugunskurus, kas saulei rietot, tiks iekurti īpašā uguns rituālā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plkst. 23.00 līgotājiem sarūpēta īpaša Raimonda Paula dāvana – jaunu dziesmu programma Šodien vai nekad, kurā skanēs divpadsmit vēl nedzirdētas, ļoti enerģiskas un melodiskas maestro kompozīcijas.

Vērienīgajā Līgo svētku uzvedumā piedalīsies vairāki kori, solisti Aija Andrejeva, Ieva Sutugova, Agnese Rakovska, Ilona Bagele Zigfrīds Muktupāvels, Daumants Kalniņš, Mārtiņš Ruskis, Ralfs Eilands, Lana Švilpe, dziedošie aktieri Artis Robežnieks, Gints Grāvelis, Mārtiņš Brūveris, Gints Andžāns, Ieva Segliņa, Agnese Cīrule, Signe Ruicēna, kā arī Tautas deju ansambļa Rotaļa dejotāji un jaunieši no Ventspils popstudijas Jūras akmentiņi. Lieluzveduma režisore ir Svetlana Rudzīte.

Pasākuma noslēgumā gaidāma zaļumballe kopā ar brāļiem Auzāniem un Slaveno Jersikas orķestri, kā arī Gunta Skrastiņa grupu No ½ vārda un dejas līdz pat pirmajiem saules stariem.

Krastmalā Mielasta sētā līgotāji varēs iegādāties tradicionālos svētku ēdienus un dzērienus, kā arī baudīt līdzpaņemto cienastu. Līgo vakarā krastmalas teritorija, sākot no Akmens līdz Vanšu tiltam, tiks bagātīgi pušķota ar meijām, jāņuzālēm un labiekārtota ar galdiem soliem, lieliem un maziem ugunskuriem.

Lasi vēl