Lielās Talkas diskusija – kā notiek cilvēka un dabas simbioze

0 Komentāru

Jau par tradīciju kļuvis tas, ka pavasarī mēs ne tikai priecājamies ar dabas atmodu, bet arī cītīgi pieliekam roku vides sakopšanā, lai visi kopā padarītu Latviju tīrāku un zaļāku. Šis gads nav izņēmums, un aizvadīta jau pēc skaita četrpadsmitā Lielā Talka. Neskatoties uz to, ka pasaulē vēl joprojām plosās pandēmija, talkotāju skaits nav sarucis. Tieši otrādi – šajā laikā mēs esam īpaši saliedēti, lai vienotos kopīgā mērķī izglītot sabiedrību dzīvot zaļāk.

Sarunas pirmā daļa veltīta politikas veidošanas tēmai – kopīgajam ieņemtajam virzienam ilgtspējas, bezatkritumu dzīvesveida un zaļās domāšanas veicināšanā. Otrā diskusijas daļa atvēlēta ilgtspējīgas uzņēmējdarbības apskatīšanai un izvērtēšanai – kā uzņēmumi var ietekmēt un veicināt ilgtspējīgā dzīvesveida iedzīvošanos darbiniekos un sabiedrībā ar savu darbības politiku, īpaši vēršot uzmanību uz otrreizējo materiālu izmantošanu kā vides aizsardzības veidu. Trešās daļas fokuss – veselība, aktīvais dzīvesveids un sports, rodot atbildes uz jautājumiem, kā talkošana ietekmē cilvēka veselību un pašsajūtu.

Diskusijas noslēgumā Vaira Vīķe-Freiberga un Vita Jaunzeme izkristalizēs Lielā Talkas un talkošanas virsmērķi kā tādu – ko mēs ar savu iesaistīšanos sniedzam dabai un arī paši sev.

Atgādināsim, ka, tāpat kā pagājušajā gadā, talka noritējusi saskaņā ar valdības noteikumiem, kas jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Pavisam tika pieteiktas vairāk nekā 1200 oficiāli reģistrētas talkošanas vietas, kā arī teju 300 solo talkas, tomēr jāatzīmē, ka kopējais talkotāju skaits ik gadu ir krietni lielāks, jo ikviens var piedalīties savas apkārtējās vides sakopšanā arī nereģistrējoties.

0 Komentāru