Līdz saulgriežiem obligāti jāsapņo, Līgosvētki un Jāņi būs smagi; Elitas Drākes ieteikumi svētku laikam

2 komentāri
Līdz saulgriežiem obligāti jāsapņo, Līgosvētki un Jāņi būs smagi; Elitas Drākes ieteikumi svētku laikam
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad daba ir pilnbriedā un visgarākajai dienai seko visīsākā nakts. Šogad tā būs nakts uz sestdienu. Laiks līdz 21. jūnijam ir ļoti īpašs, ko pazīstamā uzņēmēja, veselīga dzīvesveida speciāliste un ezoteriķe Elita Drāke iesaka izmantot pēc pilnas programmas.

Pirms mesties svētku svinēšanā, Elita Drāke atgādina – būtu svarīgi pašiem saprast, kas mēs esam.

”Latvju rituāliem ir ļoti sena vēsture, un šobrīd jau pierādīts, ka latviešu un lietuviešu valodas apliecina, ka te dzīvojuši senākās civilizācijas aizsācēji. Par to es nešaubos, jo visa Latvija ir svētvieta. Tas liek domāt, ka mums ir kur izpausties, un tādēļ mēs spējam izturēt tūkstošgadēm ilgos pārbaudījumus.

Cilvēkiem jāsaprot, ka mums jājūtas īpaši, jo mēs esam reliktā tauta – latvieši un lietuvieši ir pirmās tautas, un mums ir pirmās valodas,” Skaties.lv norāda speciāliste.

Tāpat Drāke iesaka pievērst uzmanību latviešu dainām jeb tautasdziesmām, kas ir vairāk nekā 1,2 miljoni.

”Tas daudz ko cilvēkiem liks saprast un mainīt attieksmi, ja mēs ieskatāmies sevī dziļāk,” spriež Elita.

Ir jāsakārto sevi!

Atlikušo laiku līdz 21. jūnijam veselīga dzīvesveida speciāliste iesaka izmantot savā labā, atsaucoties uz senu gudrību: ”Ir jāsakārto sevi!” Tas ietver pirts rituālus, peldēšanu svētavotos vai vienkāršu peldēšanos, apliešanos ar ūdeni – ko nu katrs var paspēt un kam nu katrs tic, jo ūdens kā viena no stihijām attīra kā ķermeni, tā garu.

Tāpat būtiska un ne tikai saulgriežos ir vides sakārtošana. ”Pirms mēs sākam svinēt un ballēties, ir ļoti svarīgi atbrīvot mājokli no vecām, nolietotām lietām, neatstāt saulgriežos netīras telpas, kabinetus, automašīnas. Lai cik tas būtu naivi, Dievs mājo tīrībā,” iesaka speciāliste.

Vides sakopšanu Drāke aicina uztvert ne vien kā rituālu, bet tas ir process, kas cilvēkiem palīdz arī sakārtot galvu.

”Tā ir darba terapija. Viss stress aiziet krāmēšanā un tīrīšanā, un mīnus enerģija, kas ir galvā, pārvēršas par plusu un prieku, ka viss ir tīrs un skaists. Arī latvieši vienmēr ir domājuši par skaistām sētām, par nopļautām pļavām, par sakārtotu vidi sev apkārt.

Elita Drāke

Elita Drāke
Veselīga dzīvesveida speciāliste

Kad esam iztīrījuši vidi, seko darbs ar sevi. Ir jāsaprot savi mērķi un vēlmes, ir kaut kas jāgrib un jāsapņo. Ja cilvēkam nav mērķa un sapņu, viņam nav virzības un nākotnes.

Šo laiku es iesaku izmantot lietderīgi – pasapņojot, lasot puķes pļavās, pinot vainagus, gatavojot maltīti,” padomu sniedz ezoteriķe.

Elita uzsver arī saulgriežu rituālu nozīmi, tomēr tie jāizvēlas katram pašam savi.

”Rituāli mūsu ikdienu padara skaistāku un mūs pašus labākus. Mēs esam tik dažādi savā saprašanā, audzināšanā un vidē! Te vairāk runa par to, lai rituāls būtu – vienalga, kāds.

Man ļoti patīk vainagu pīšana, pļavas ziedu vākšana un likšana vāzēs,” klāsta veselīgas dzīvošanas pazinēja.

Vasaras saulgrieži ir brīdis, kad piedzīvojam gada garāko dienu un īsāko nakti, un visbiežāk tos svin naktī uz 22. jūniju. Šī ir īpaša un maģiska nakts, kad jākurina ugunskuri un jāveic uguns rituāli. Lai uguns ”strādātu” cilvēka labā, pirms tam jāsakārto viss, kas viņam dzīvē traucē, kas sevī nepatīk.

Kā norāda Drāke, īpaši labi būtu, ja cilvēks paskatītos, kas viņam nepatīk citos, tas nozīmē, ka tas pats ir viņā pašā.

”Kad mēs sākam ķidāt savu dzīvi, mums noteiktu jāpaskatās, kas mūs tracina citos. Tā ir ļoti laba skola iemācīties piedot, citus nenosodīt, bet pieņemt. Tas viss ir kā domu maiņa, kad mēs savu psihi tīrām no negatīvām vibrācijām,” rekomendē ezoterikas speciāliste.

Bez garas kleitas neiztikt

Pošoties saulgriežiem, Elita Drāke ļaudis aicina atcerēties par pucēšanos, kas latviešiem, tāpat kā citu kultūru pārstāvjiem, visos laikos bijusi neatņemama svinību sastāvdaļa: ”Cilvēki, cildinot Dievu, dabu, svētkus, vienmēr pucējās.”

”Ja sievietes tērpjas džinsu biksēs un T kreklos, bet vīrieši staigā iešļūcenēm, tad kur tie svētki radīsies?” kritiku mūsdienu latviešu apģērbšanās paradumiem svētkos velta Elita.

Viņa sievietēm 21. jūnija naktī iesaka noteikti tērpties garās kleitās vai garos svārkos: ”Tam visam ir ļoti liela nozīme, jo te ir runa par sieviešu enerģiju, par zemes enerģiju.

Ja sieviete vēlas laimīgu dzīvi un atrast spēku vīrietim, viņai noteikti ir jābūt sapucētai kleitā vai svārkos, pamanāmai un , protams, tīrai, kārtīgai.”

Atbilstošam svētku tērpam ir ne vien estētiska un labu pašsajūtu rosinoša nozīme, bet saistība ar saskaņu attiecībās ar savu vīrieti: ”Citādāk pēc tam brīnās, kāpēc neiet ar vīriem.”

Uzmanies ar maltīti!

Vasaras saulgrieži no citiem svētkiem atšķiras ar mielastu, un šajā saistībā Elita saka: ”Ja mēs gribam no dabas saņemt īpašās vibrācijas un enerģijas, no 21. līdz 24. jūnijam noteikti nevajadzētu rīt, jo pārēšanās izraisa lieko svaru, sliktas pašsajūtas, saindēšanos. Labāk domāt, kā uzklāt skaistu galdu, nevis par to, ko apēst.”

Pēc viņas ieteikumiem, no ēdienkartes noteikti vajadzētu izskaust cūkgaļu, savukārt mērena alus lietošana pat var nākt par labu veselībai, īpaši sievietēm.

Speciāliste skaidro, kādēļ sievietēm jādzer alus

Lai smagums ietu secen

Šogad astrologi Līgo dienu un Jāņus pasludinājuši par bīstamajām mēness dienām.

”Enerģētiski spēcīgākās dienas ir 21. un 22. jūnijs. Savukārt 23. un 24. jūnijs enerģētiski ir ļoti smags laiks. Līdz ar to svinēšanu vajadzētu veikt piektdien un sestdien, bet svētdien un pirmdien ieteiktu atpūsties – būt pie dabas, ar ģimeni, būt mierīgā atmosfērā.

Tomēr jāatceras: ja tu visu dari labi, mierīgi un skaisti, tu smagumu nejūti. Tas iedarbojas tad, kad tu dzer, ārdies, esi ļauns, netīrs, nesakārtots.

Daba ir ar mums, ja mēs paši esam ar dabu, tādēļ mums pašiem jābūt ar plusa zīmi,” norāda Drāke.

Līdz ar Jāņiem šogad iekrīt trīs brīvdienas, un Elita šajā saistībā aicina: vajag baudīt dzīvi, nevis šo laiku izniekot.

Speciāliste šajās dienās iesaka neaizmirst savus senčus: ”Noteikti vajag apciemot, apsveikt un samīļot vecākus. Ja mēs necildinām savus vecākus, mēs noliedzam savu un savu bērnu nākotni.”