Ledus pasakai Jelgavā izmantos vairāk nekā 70 tonnas ledus

0 Komentāru
Ledus pasakai Jelgavā izmantos vairāk nekā 70 tonnas ledus
Publicitātes attēls

No 6. līdz 8. februārim Jelgavā jaunizveidotajā Pasta salā, kas atrodas pašā pilsētas sirdī, 17. reizi norisināsies Baltijā lielākais ledus mākslas festivāls, šogad pulcējot 30 profesionālus tēlniekus no astoņām valstīm.

Šogad festivāls ar tēmu Ledus pasaka (Ice Fairy Tale) tiks aizvadīts pilsētas 750 gadu jubilejas zīmē. Apmeklētāji varēs aplūkot dažādas tautu pasakas, mitoloģiskos tēlus un pavisam abstraktas pasaku interpretācijas, uzsver Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Marta Zīverte.

Ik gadu Starptautiskā Sniega un ledus skulptūru asociācija (International Association of Snow and Ice Sculpture) apkopo informāciju un iespaidus par lielākajiem ledus un sniega skulptūru festivāliem pasaulē. Jelgavas un Latvijas vārds jau ilgstoši ieņem stabilu vietu starp tādām vadošām valstīm ledus mākslā kā Ķīna, Kanāda, ASV, Krievija, kurās ledus un sniega tēlniecības festivāli tiek veidoti un apmeklēti jau daudzu desmitu gadu garumā. Jelgavas Ledus skulptūru festivāls ir kļuvis par lielāko šāda veida konkursu Ziemeļeiropā.

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Šoreiz dalībai festivālā žūrijas komisija atlasīja 30 profesionālus tēlniekus no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Serbijas un Francijas. Festivāla ietvaros taps ne tikai konkursa darbi, bet arī papildus dažādi ledus mākslas objekti – ledus bārs, demo skulptūras un foto skulptūras. Kopumā konkursa darbu un papildus ledus skulptūru veidošanai tiks izlietotas vairāk nekā 70 tonnas ledus, norāda M. Zīverte.

Svētkos, kā jau ierasts, neiztikt arī bez dažādiem pārsteigumiem. Uz lielās skatuves uzstāsies gan Latvijā, gan kaimiņu zemēs atzīti mākslinieki – Lauris Reiniks, Samanta Tīna, Jurga, ansamblis Jonis. Īpaša izvērtīsies svētku pirmā diena, kurā tiks apbalvoti festivāla laureāti un atklāšanas ceremonijā ikkatrs apmeklētājs varēs ieraudzīt un sastapt dažādus pasaku tēlus – Pinokio, Sarkangalvīti, trīs sivēntiņus un citus. Tāpat arī pirmais vakars iezīmēsies tautas un tradicionālo pasaku zīmēs, jo uz skatuves kāps bungu un dūdu grupa Auļi un etno perkusionists Nils Īle.

Nav aizmirsts arī par ģimenēm un pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem, sestdien un svētdien visas dienas garumā Ledus pasaku zemi pieskandinās rotaļas un muzikālas izrādes kopā ar iemīļotiem tēliem – Ledus valstības noslēpumi un Sniegotā diena Disnejlendā kopā ar Kašeru.

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Tāpat arī katru vakaru būs vērojami skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, skulptūru spīdēšana, bet debesīs iemirdzēsies svētku uguņošana kopā ar dīdžejiem un video dejām.

Paralēli Ledus skulptūru festivālam, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir sagatavojis plašu tūrisma piedāvājumu kā ekskursijas, publiskā slidošana, garšas tūre u.c.. Uzzini vairāk visit.jelgava.lv!

Biļešu iepriekšpārdošanā nopērkamas bilesuparadize.lv un Jelgavas kultūras nama kasē.
0 Komentāru