Ļaunais internets atkal pajoko – “kailfoto” pārņem pasauli

Pievienot komentāru
Ļaunais internets atkal pajoko – “kailfoto” pārņem pasauli
Foto: Twitter foto kompilācija (#LeakforJLaw)

Internetā nopludinātās Holivudas zvaigžņu kailfotogrāfijas kalpo par iemeslu jauna “Twitter” trenda jeb kustības dzimšanai.

Līdzīgi kā “ALSChalange” jeb apliešanās ar ledus aukstu ūdeni, jaunais vietnes 4chan.org iedibinātais trends pasaulē izplatās milzu ātrumā.

Trenda atbalstītāji tviterī ar haštagu jeb mirkļbirku #leakforjlaw publicē gan savus pikantākos foto, atsaucoties “4chan” interneta komūnas aicinājumam “es atbalstu jennifer, tādēļ arī es publicēju savu kailfoto”, gan publiski iesmej, savus portretus aizstājot ar dzīvnieku, multeņu tēlu fotogrāfijām un citiem viltojumiem.

Nav šaubu, šis ir viens no pēdējā laika labākajiem interneta dvēseles spoguļiem.

Komūnas “4chan” uzturētāji jau agrāk likuši interneta pasaulei sapurināties. Viens no spilgtiem iznācieniem bija, kad bezakloholisko dzērienu kompānijas “PepsiCo” jaunās produktu līnijas “Mountain Dew” mārketinga kampaņa piedzīvoja izgāšanos.

Kompānija “PepsiCo” uzsāka publisku balsošanu, lai izraudzītos jaunajam dzērienam piemērotāko nosaukumu. Kad tika pamanīts, ka vietne nestrādā, kāds atjautīgs interneta lietotājs jau bija pamanījies izveidot savu mājaslapu, kurā balsošana it kā turpinājās. Rezultātā abas vietnes nespēja apliecināt, kura ir īstenā balsošanas vaininiece, un jaunais sodas dzēriens ar ābolu garšu teju iemantoja nosaukumu “Hitlers neizdarīja neko nepareizu” (Hitler Did Nothing Wrong), atgādinot, lai veselais saprāts un humora izjūta vienmēr ir ar tevi.

Starp citu, interneta komūnas “4chan” dibinātājs Kristefors Pūls (Christopher Poole) 2009. gadā žurnāla “Time” aptaujā atzīts par ietekmīgāko manipulatoru.

Tikmēr reālajā pasaulē pirmdien FIB uzsāka izmeklēšana par Holivudas aktrišu Dženiferas Lavrensas (Jennifer Lawrence) un Keitas Aptones (Kate Upton) “iCloud” kontu uzlaušanu un intīmu fotografiju izplatīšanu vietnē “4chan”. Starp slavenībām, kuras cietušas no hakeru rīcības, ir arī aktrises Viktorija Džastisa (Victoria Justice), Marija Elizabete Vinsteda (Mary Elizabeth Winstead) un Kirstena Dansta (Kirsten Dunst) un dziedātāja Ariana Grande.