Latvijas vasaras hits – ”Čikāgas piecīši” populāru aktieru un dziedātāju izpildījumā

4 komentāri
Latvijas vasaras hits – ”Čikāgas piecīši” populāru aktieru un dziedātāju izpildījumā
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Jau pāris mēnešus Latviju priecē jauniestudējums ”Čikāgas piecīši- Leģendu atgriešanās”. Tā dalībnieki ir populāri aktieri un dziedātāji, kuri iestudējuma ietvaros ”pārtop” par īstajiem, leģendārajiem ”Čikāgas piecīšiem”. Projekta organizatori un dalībnieki portālam Skaties.lv atklāj, kā viss tapis un kā galu galā šo ”Čikāgas piecīšu” versiju uzņem tauta.

Producentes Lailas Ilzes Purmalietes veidotais stāsts par ”Čikāgas piecīšiem” ir muzikāla izrāde jaunā veidolā. Kā Skaties.lv atklāj Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris, kurš izrādē atveido pašu Armanda Birkenu, izrādes ideja ir radīt muzikālu vīziju par ”Čikāgas piecīšu” leģendām jaunībā. Gan vizuāli, gan arī skanējuma ziņā viņi ļoti līdzinās tam visam.

Kā zināms, ”Čikāgas piecīši” ir tautai ļoti mīļi mākslinieki, jo deva atbalstošas idejas laikā, kad Latvija atradās Padomju Savienībā. Aktieris Mārtiņš Brūveris, kā pats smej, ir ”kolhoza norieta bērns”, bet domā, ka arī citām paaudzēm mazāk vai vairāk ir interese par šīs leģendārās grupas stāstu.

Pirms dažiem gadiem bija redzama humoristiska izrāde ”Made in Latvia” par ”Čikāgas piecīšiem”. Tas arī bija sākums visam projektam, ko tālāk bija uzdevums attīstīt dziedošajiem aktierim un mūziķiem.

”Es zinu, ka mēs vēlreiz satiksimies, tik jautājums ir, kad tas būs un kur..”- šīs dziesmas rindas liek nojaust, ka būs vēl kāda tikšanās ar māksliniekiem un viņu daiļradi, bet tikai citādākā izskatā.

Kā atzīst Armanda Birkena lomas atveidotājs Mārtiņš Brūveris, viņam ir lielākais dziesmu slogs, salīdzinot ar pārējiem kolēģiem. ”Dievs dotu atcerēties visu dziesmu vārdus!” aktieris smej. Kā apgalvo aktieris: ”Tehniski grūti ir savienot kustības ar vārdiem.”

Cilvēku atsauksmes par šo muzikālo projektu ir ļoti pozitīvas. ”Čikāgas piecīšu” ”zieds”, protams, ir valdzinošās balss īpašnieka Armanda Birkena lomas atveidotājs Mārtiņš Brūveris un Mārtiņš Egliens, kurš ir basa pārstāvis Alberta Legzdiņa vietā.

Pirmie komentāri no publikas, kad izdzirdēja dziedam aktiera Mārtiņa Brūvera balsi, bijuši: ”Bet tas taču ir ieraksts!”.

To, bez šaubām, Latvijas Nacionālā teātra aktieris uztver kā milzīgu komplimentu. Kā atzīst Purmaliete: ”Pirmo reiz Latvijā ir veidota šāda muzikāla vīzija par konkrētām personām, šajā gadījumā – ”Čikāgas piecīšiem”, kā milzīgs dvēseles baudījums skatītājiem.”

”Lai gala rezultāts taptu patīkams un baudāms, bija jāiegulda gana liels darbs, kas ilga jau no februāra,” stāsta producente.

Purmaliete atzīst, ka ir gandarīta par paveikto. Arī īsto ”Čikāgas piecīšu” dalībniece Lorija Vuda ir pārsteigta par to, ka izdevies radīt to pašu noskaņu, humoru, skaņu, kas izskan daudzbalsīgi.

Viņa uzsver, ka īstajiem ”Čikāgas piecīšiem” daudz kā trūcis, piemēram, nebija tērpu mākslinieku, režisora, scenogrāfijas. Tagad viss ir pielikts klāt, un ir daudz interesantāk un skaistāk. Saviļņotā Lorija Vuda -Cinkus apgalvo- ”ir tāda sajūta, ka esmu atkal satikusies ar saviem ”Čikāgas piecīšiem”.”

Jau notikušajās izrādēs skatītāji ar lielu prieku un ovācijām ir sagaidījuši jaunos ”Čikāgas piecīšus” – publika ir sajūsmā par redzēto.

Tie, kuri vēl plāno doties uz šiem koncertiem, to var pagūt vēl augustā un septembrī gaidāmajos koncertus, kuri norisināsies dažādās Latvijas vietās –  Kandavā, Durbē, Kuldīgā, Jelgavā, Cēsīs, Bauskā, Smiltenē, Krustpilī, Limbažos un VEF kultūras pilī. Biļetes uz koncertiem var iegādāties ”Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā- www.bilesuparadize.lv

4 komentāri