Latvijas studenti dedzinās Gaju Foksu

Komentāri

Augstskolas RISEBBA audzēkņi mācību iestādes pagalmā ir uzbūvējuši malkas krāvumu un ar lelli – izrādās studenti nolēmuši pārņemt un ieviest Latvijā gadsimtiem senu britu tradīciju – Gaja Foksa nakti.

Gaja Foksa svinības Lielbritānijā aizsākušās 17. gs. kad kāds Gajs Fokss nolēma uzspridzināt britu parlamenta ēkas. Iecere neizdevās un Foksu sodīja ar nāvi. Tomēr kopš tā laika Lielbritānijā rīkojot malkas krāvuma un lelles dedzināšanu, tiek svinētā šī diena, ko nu grib ieviest arī Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augstskolas pagalmā uzbūvētais malkas krāvums atbilst standartiem – tas ir trīs metrus augsts un trīs metrus plats. Tāpat arī lelle atbilst svētku kanonam – tā ir 1,70 m gara.

Svinības plānotas šovakar, 7. novembrī RISEBAA augstskolā, kur tās norisināsies līdz pusnaktij.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl