Komentāri
Latvijas mākslinieku ledus skulptūras pārsteidz un gūst panākumus Ledus festivālā
Foto: JPPI Kultūra

Jelgavā notiekošajā Ledus festivālā noskaidroti tā uzvarētāji. Individuālajā novērtējumā Latvijas pārstāvis Kārlis Īle ieguvis otro vietu, taču komandu vērtējumā Latvijas mākslinieku apvienība guvusi uzvaru!

Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 30 profesionālus māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Serbijas un Francijas, kuri vairāk kā 70 tonnas ledus pārvērta mākslas darbos par tēmu – Ledus pasaka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vakar, 6. februārī, festivāla atklāšanas ceremonijā tika paziņoti ledus skulptūru konkursa laureāti:

Kategorijā Individuālā skulptūra 1. vietu ieguva Krievijas pārstāvis Andrejs Košeļevs ar darbu Okeāna balss. Savukārt godpilno otro vietu ieņēma Latvijas pārstāvis Kārlis Īle ar darbu Rīta Zvaigzne. Trešajā vietā ierindojās Lietuvas pārstāvis Vitautas Musteikis ar
darbu Stāstu lāde.

Savukārt komandu vērtējumā 1. vietu ieguva Latvijas mākslinieki Agnese Rudzīte-Kirillova un Anatolijs Kirillovs ar ledus skulptūru Patvērums. Kompozīcijas motīvs ņemts no pasakas Vecīša cimdiņš, kur meža zvēri ziemas spelgonī rada siltu patvērumu cimdiņā. Mūsdienu skatījumā cimdiņš ir rādīts kā siltu māju simbols un aicinājums mums visiem parūpēties par tiem, kuriem joprojām nav iespējas izjust māju siltumu.

Otro vietu komandu vērtējumā ieguva Krievijas pārstāvji Jurijs Mistrjukovs un Marija Mazunina ar Sniega karalienes skūpstu.

Savukārt 3. vietu komandu vērtējumā ieguva vēl viena latviešu mākslinieku apvienība – Kārlis Īle un Maija Puncule ar darbu Ziemeļu kronis, kas stāsta ”par mums pašiem, kā mēs katrs veidojam savu pasaku. Ceļš uz iekšējo karaļvalsti ved arī caur ledainiem šķēpiem.”

Festivāls turpināsies līdz svētdienai, 8. februārim. Tiem, kas nepagūs apskatīt ledus skulptūras šajā nedēļas nogalē, to varēs izdarīt no 10. februāra. Pasta salas darba laiki katru darba dienu ir no pulksten 13.00 līdz 21.00, sestdienās un svētdienās no pulksten 10.00 līdz 20.00.

Skaties galeriju!

Lasi vēl