Latvijas labākie dejotāji iemūžināti neparastā foto projektā

0 Komentāru
Latvijas labākie dejotāji iemūžināti neparastā foto projektā
JURĢIS RIKVEILIS

Viens no vadošajiem deju ansambļiem – Rīgas Tehniskās universitātes deju ansamblis ”Vektors” – šopavasar svin 60 gadu jubileju. Lielajam notikumam par godu kopā ar fotogrāfu Jurģi Rikveili tapis unikāls un interesants foto projekts.

Kā atzīst ”Vektora” mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale, satikšanās un sadarbība ar fotogrāfu Jurģi Rikveili ir viena no ansambļa pēdējo gadu veiksmīgajām lozēm.

””Vektors” savos 60 pastāvēšanas gados nav baidījies riskēt, ļauties piedzīvojumiem un izaicinājumiem. Jau pirmajā tikšanās reizē sapratām, ka mums ir līdzīgs redzējums par tradicionālo un mūsdienīgo, tāpēc rezultāts mūs patiešām iedvesmo,” saka Bārbale.

Neparastais foto projekts īstenots divos vakaros deju skolas “Dzirnas” mēģinājumu zālē.

”Liekot kopā dejotāju ķermeņus, tautas tērpu detaļas, gaismas starus un melno audumu metrus, meklējām jaunus veidus, lai parādītu skatuviskās tautas dejas graciozitāti, intimitāti, pamatīgumu un šodienas elpu,” stāsta ”Vektora” dejotāja Lauma Liberte.

Fotogrāfa Jurģa Rikveiļa vārds pēdējos gados saistās arī ar TDA ”Dancis”, ar kuru māksliniekam izveidojusies cieša sadarbība, radot tradicionālos kalendārus. Šogad kalendāra tēma ir papīrs.

Lasi interviju ar fotogrāfu šeit!

0 Komentāru