Komentāri
Latvijā uzcelts pirmais sniegavīrs; par 1500 eiro to varot arī nopirkt
Publicitātes foto

Pirmais cilvēku radītais ziemas vēstnesis šogad tapis Aizkraukles pusē. Tas ir nepilnus 17 centimetrus augsts, veidots no 24. oktobra naktī nokritušajām sniegpārslām, šorīt medijiem izplatītajā paziņojumā vēsta aģentūras Deep White pārstāve Alise Podniece.

”Sakarā ar to, ka sniegavīrs ir klasisks ziemas simbols, pirmo baltā gadalaika skulptūru veidoju pēc iespējas tradicionālāku. Tas būvēts no trim lodveida sniega komponentēm, kas veidotas ar rokām. Acis ir radītas no Baltijas bērza oglēm, kamēr atpazīstamākā detaļa – deguns darināta no sarkana burkāna fragmenta,”  savu veikumu raksturo “nokrišņu tēlnieks” Edijs Majors.

Mākslinieks kategoriski atsakoties sniegavīru papildināt ar pogām, slotu un spaiņa cepuri. “Tās ir citu kultūru ievazātas tendences, kuras, atklāti sakot, uzskatu par Latvijas tradicionālo sniegavīru pazemojošām. Īpaši slotu – lai gan strādīgi, latvieši nav nekāda kalpu nācija.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Aizlaikos sniegavīri tika izdaiļoti ar šķēpiem, zobeniem, greznām rotām. Protams, īsti precīzi to pierādīt nevar, jo arheoloģiskajos izrakumos seno apmetņu vietās, kur tie tika velti un veidoti, tiek atrasti tikai minētie papildelementi un seno skulptoru kauli. Paši sniegavīri, diemžēl, jau sen kā izkusuši,” skaidro Majors.

Šī gada pirmo sniegavīru iespējams arī nopirkt. “Lai gan tēla izveidē pielietots tikai roku darbs, ekoloģiski vietējie materiāli un no senčiem – esmu sniegavīru vēlējs 12. paaudzē – mantotas zināšanas, tā cena ir simboliska – 1500 eiro,” klāsta baltā vīriņa radītājs.

Joks vai ne joks, lai paliek uz sniega fanu sirdsapziņas, tikmēr portāls Skaties.lv jau vēstīja, ka daudzviet Latvijā iedzīvotājus šorīt pārsteigušas balti koki, māju jumti un piesnigušas ielas.

Lasi vēl