Latvijā plāno uzstādīt smiešanās rekordu. Notiek mēģinājumi

Komentāri
Latvijā plāno uzstādīt smiešanās rekordu. Notiek mēģinājumi
Foto: Flickr

Veselīga dzīvesveida festivāla Helsus laikā, kas norisināsies no 22. līdz 23. augustam Lucavsalā, plānots uzstādīt savdabīgu rekordu, pulcinot vienkopus lielāko kopā smejošo cilvēku skaitu Latvijā. Smiešanās ģenerālmēģinājums notiks svētdien, 2. augustā, plkst. 11.11 Lucavsalā.

Festivāla Helsus organizatore Agnese Irbe uzskata, ka ikdienas rūpēs bieži vien aizmirstam pasmaidīt, nemaz nerunājot par smiešanos. “Mums vajadzētu vairāk smieties, būt priecīgākiem, atvērtākiem un saliedētākiem! Šāda lielā kopā izsmiešanās to visu paveic par visiem 100%. Uzreiz skats uz dzīvi kļūst priecīgāks, sajūtamies viens ar otru kā veci paziņas – smiešanās tiešām vieno,” pārliecināta Agnese.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai iesildītos gaidāmajam rekordam, 2. augustā visi interesenti tiek aicināti uz apvienoto Bikram un Smieklu jogas nodarbību, kuru vadīs Bikram jogas pasniedzējs Jānis Bazevičs un smieklu jogas pamatlicējs Latvijā Arturs Ivanovs.

Smieklu joga ir unikāla koncepcija, kur ikviens var smieties, – bez iemesla, humora izjūtas vai jokiem. Smiešanās nodarbība ir vingrinājumu kopums grupā ar acu kontaktu un rotaļīgumu, kas noved pie īstiem un lipīgiem smiekliem. “Smieklu jogas nodarbība sastāv no smiešanās un jogas elpošanas vingrinājumiem. Tas uzlabo skābekļa apmaiņu mūsu ķermenī un smadzenēs, ļaujot justies možiem, enerģiskākiem. Nodarbības mērķis nav izklaidēt, bet vingrināt smieklus, jo ķermenis nevar atšķirt tēlotus smiekliem no īstiem, ja vien tie ir radīti ar gribas palīdzību,” stāsta Arturs.

Smieklu Jogas kustību 1995. gadā aizsāka Indijas ārsts Dr. Madans Kataria, pie kura smieklu jogas skolotāju mācījies arī Arturs Ivanovs. Šobrīd pastāv tūkstošiem Smiešanās klubu vairāk nekā pasaules 100 valstīs. Lai ar smiešanos būtiski uzlabotu savu veselību, nepieciešams nepārtraukti smieties vismaz 10–15 minūtes ilgi. Smieklu Jogas laikā tiek izmantoti īpaši smiešanās vingrojumi, kas ļauj smiešanās procesu pagarināt pēc vajadzības. Ir zinātniski pierādīts, ka smiekli sniedz būtiskas psiholoģiskas pārmaiņas, uzlabo skābekļa pieplūdumu asinsvados, muskuļu atslābumu, uzlabo asinsriti un noteiktu hormonu atslābināšanu ķermenī.

Helsus festivāls norisināsies 22. un 23. augustā Lucavsalā, kas vienkopus pulcēs aptuveni 100 ekspertus un meistarus, kuri darbojas veselības, izglītības un garīgās attīstības jomā. Festivālā darbosies 7 meistarklases jeb dārzi, kuri tiks veltīti konkrētām tēmām, uzturam, fiziskām aktivitātēm, veselībai, sevis izzināšanai, dvēselei, videi un bērnu audzināšanai. Uz festivāla lielās skatuves pa dienu uzstāsies dažādu jomu lektori, bet vakarā grupa Iļģi, dziedātāja MNTHA, dziedātājs Miks Dukurs un citi mūziķi. 23. augusta vakarā Lucavsalā norisināsies vērienīgs uguns rituāls, un Baltijas ceļš ietvaros plānots uzstādīt vēl vienu rekordu – garāko labo vārdu ķēdi, kurā cilvēki, stāvot viens otram blakus, saka labus un iedvesmojošus vārdus.

Pasākuma norises vietā darbosies bērnudārzs, radošās darbnīcas, tirdziņš skaistumam un dvēselei un veselīgas ēdināšanas uzņēmumi.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl