Latvijā parādās jaunas sugas, kas rada problēmas cilvēkiem

Komentāri

Latvijā vērojama jaunu un netipisku augu un dzīvnieku sugu parādīšanās, turklāt daudzas no tām rada problēmas cilvēku eksistencei, ziņo raidījums ”Bez Tabu”.

Kā vienu no piemēriem, kad jaunas un netipiskas sugas rada problēmas cilvēkiem, eksperts Ingmārs Līdaka min jenotsuni. Pirmais jenotsuns Latvijā no Tālajiem Austrumiem tika ievests 1948. gadā, un līdz ar šīs sugas parādīšanos, Latvijā ienāca arī ērču encefalīts, stāstīja I. Līdaka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunu sugu parādīšanās vainojama arī pie Āfrikas cūku mēra izplatīšanās Latvijā, ir pārliecināts dzīvnieku pasaules eksperts. ”Pirms simts gadiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās Latvijā nebūtu iespējama, jo Latvijā mežacūkas nebija plaši izplatītas – tikai kopš četrdesmitajiem gadiem var runāt par to, ka mežacūkas ir sastopamas visā Latvijas teritorijā.

Jaunas sugas Latvijā nonāk, tās ievedot kā suvenīrus vai arī ar kravām no eksotiskām valstīm.

Pašlaik Latvijā arvien biežāk sastopams Spānijas kailgliemezis, sarkanausu bruņurupucis u.c. sugas, kas konkurē ar pašmāju sugām, kā arī rada ekonomiskus draudus. Izrādās, arī pelēkā žurka Latvijā reiz atvesta, visticamāk, no Dienvidaustrumāzijas valstīm.

Lasi vēl