Latvijā parādās jaunas sugas, kas rada problēmas cilvēkiem

Komentāri

Latvijā vērojama jaunu un netipisku augu un dzīvnieku sugu parādīšanās, turklāt daudzas no tām rada problēmas cilvēku eksistencei, ziņo raidījums ”Bez Tabu”.

Kā vienu no piemēriem, kad jaunas un netipiskas sugas rada problēmas cilvēkiem, eksperts Ingmārs Līdaka min jenotsuni. Pirmais jenotsuns Latvijā no Tālajiem Austrumiem tika ievests 1948. gadā, un līdz ar šīs sugas parādīšanos, Latvijā ienāca arī ērču encefalīts, stāstīja I. Līdaka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunu sugu parādīšanās vainojama arī pie Āfrikas cūku mēra izplatīšanās Latvijā, ir pārliecināts dzīvnieku pasaules eksperts. ”Pirms simts gadiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās Latvijā nebūtu iespējama, jo Latvijā mežacūkas nebija plaši izplatītas – tikai kopš četrdesmitajiem gadiem var runāt par to, ka mežacūkas ir sastopamas visā Latvijas teritorijā.

Jaunas sugas Latvijā nonāk, tās ievedot kā suvenīrus vai arī ar kravām no eksotiskām valstīm.

Pašlaik Latvijā arvien biežāk sastopams Spānijas kailgliemezis, sarkanausu bruņurupucis u.c. sugas, kas konkurē ar pašmāju sugām, kā arī rada ekonomiskus draudus. Izrādās, arī pelēkā žurka Latvijā reiz atvesta, visticamāk, no Dienvidaustrumāzijas valstīm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl