Latvija meklē skaistākās… tualetes

1 komentārs
Latvija meklē skaistākās… tualetes
Pixabay

Latvijas iedzīvotāji jau otro gadu tiek aicināti iesaistīties labāko dāmu un kungu istabu topa veidošanā, piesakot viņuprāt labākās sabiedriskās tualetes Latvijā.

Apkopojot aptaujas datus, tiks izveidots Latvijā gaumīgāko tualešu 2016.gada tops, kas tiks paziņots novembrī par godu Starptautiskajai Tualetes dienai.

Publisko dāmu un kungu istabu vērtēšana un topa veidošana šogad Latvijā notiks jau otro gadu. Sabiedriskās tualetes var pieteikt trīs kategorijās – sabiedriskās vietas (restorāni, viesnīcas, kafejnīcas, tirdzniecības vietas), sociālās nozīmes ēkas (skolas, slimnīcas, bibliotēkas, muzeji, koncertzāles), kā arī biroji un industriālās celtnes. Šogad ir ieviests arī jaunums – atsevišķi nominācijai var pieteikt arī energoefektīvas tualetes piemērus. Lai publisko tualeti pieteiktu konkursam, tās fotogrāfija un apraksts jāsūta uz e-pastu [email protected]

Pērn kā labākais tualetes projekts Latvijā tika atzīts restorāna VillAmor tualetes, kam sekoja Liepupes muiža (2. vieta) un Mālpils muiža (3. vieta).

Kas ir Starptautiskā Tualetes diena

Pēc ANO iniciatīvas 19.novembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Tualetes diena, lai pievērstu uzmanību cilvēku antisanitārajiem dzīves apstākļiem pasaulē, it īpaši nabadzīgo valstu reģionos.  Latvijā Tualetes diena tiek veltīta, lai aktualizētu tualešu lomu sabiedrisko ēku mūsdienīgā interjerā.

1 komentārs