Komentāri
”Latvija ir lieliska vieta bērniem.” Stāsts par jauno mūzikas talantu Neitu Ni un viņa ģimeni, kas pārcēlusies šeit no Ķīnas
Photo IF

Latvijas mūzikā ar skaļu pieteikumu – vēlmi sasniegt Laura Reinika augstumus  – debitē ķīniešu puisis Neits Ni. Pirms nepilna gada ar ģimeni ieradies uz dzīvi Latvijā no Ķīnas, desmit gadus vecais puisis jau iemācījies tekoši runāt Latviski un iekļuvis konkursa ”Kids Awards” finālā. Viņa ģimene Latvijā ir uz palikšanu, jo redz šeit iespēju nodrošināt bērniem laimīgu bērnību un labu izglītību.

Pēc aprunāšanās ar Neita tēvu, kas notiek angļu valodā, Skaties.lv šajā pašā mēlē uzrunā arī Neitu, taču uzreiz saņem atbildi: “Latviski, lūdzu!” Tāpēc intervija ar Neitu Skaties.lv notiek tīrā latviešu valodā. To Neits apguvis pāris mēnešu laikā, jo uzreiz sācis mācīties Rīgas Hanzas vidusskolā starp latviešu bērniem.

Jā, sākums nav bijis viegls, taču nu Neits jau tekoši runā latviski, ieguvis lieliskus draugus un ir starp klases labākajiem skolēniem.

”Iemācījos dažus vārdus, sāku sarunāties ar klasesbiedriem – tā arī iemācījos runāt latviski,” jautāts, kā tik ātri apguvis valodu, smejoties plecus rausta Neits.

Viņš neslēpj, ka, uzzinot par vecāku ideju pārcelties uz Latviju, viņam neesot bijis pat nojausmas, kur tāda Latvija atrodas. Taču Neitam te uzreiz iepaticies.

”Te ir ļoti tīrs, daudz tīrāks nekā Ķīnā. Rīga ir skaista, tīra pilsēta, un te ir daudz dziedāšanas konkursu bērniem,” priecājas zēns.

Un dziedāšanas konkursi viņam patīk – Neits šobrīd ticis ”Kids Awards” finālā un lolo sapni reiz būt tikpat talantīgs kā viņa elks – Lauris Reiniks.

”Man ļoti patīk Lauris Reiniks. Man patīk ”Es skrienu”, ”Tikai divi mēs” un ”Tik balti”, ko es pats dziedāju konkursā. Jā, es arī gribu būt tāds kā Lauris Reiniks.

Foto

Mani vecāki mani ļoti atbalsta. Man ir arī maza māsa, viņa saka, ka būs baletdejotāja – viņa dejos, bet es dziedāšu,” ieceres atklāj jaunais talants.

Kā Skaties.lv atklāj Neita tēvs, ģimene pārcēlusies uz Latviju no Ķīnas tieši bērnu dēļ.  “Nepārcēlāmies darba dēļ – turpinām strādāt Ķīnā attālināti. Uz Latviju pārcēlāmies tieši tāpēc, ka gribējām dzīvot šeit.

Neita tēvs

Te, Latvijā, ir tik tīrs gaiss un ūdens, nav tāda pārapdzīvotība kā Ķīnā. Mums te ārkārtīgi patīk, sapratām, ka gribam šo valsti saukt par savām mājām.

Gribam, lai mūsu bērni izaug Latvijā, jo šī ir lieliska vieta bērniem. Te var iegūt ļoti labu izglītību un Latvijā ģimenēm vispār ir vairāk iespēju.

Piemēram, manam dēlam ļoti patīk dziedāt. Šeit, Latvijā, viņam beidzot ir iespēja to darīt – ir dažādas skolas, pulciņi, konkursi bērniem,” stāsta Neita tēvs.

Neita ģimene tuvākajā laikā apņēmusies apgūt latviešu valodu – Neitam pagaidām tas izdevies vislabāk. “Es uzskatu, ka katrai nācijai ir iemesls pastāvēt. Un nav nozīmes, vai tā maza vai liela – vai šajā valodā runā daudzi vai tikai saujiņa. Ja tu te dzīvo, tev jāapgūst šīs valsts valoda,” uzskata Neita tēvs.

Un, jā, viņi ir Latvijā uz palikšanu. Vismaz tik ilgi, kamēr bērni izaugs, izskolosies un varēs izdarīt paši savas izvēles.

”Es gribu, lai maniem bērniem ir laimīga bērnība. Un šeit, Latvijā, tas ir iespējams,” tā Neita tēvs.

Lasi vēl