Latvijā gaidāms grandiozs gaisa balonu festivāls

4 komentāri
Latvijā gaidāms grandiozs gaisa balonu festivāls
Foto: Nicolas Raymond, Flickr

22. un 23. jūlijā Saldū norisināsies viens no Saldus pilsētas jubilejas gada centrālajiem pasākumiem – vērienīgais gaisa balonu festivāls Saldum – 160, kas solās būt viens no pēdējo gadu lielākajiem gaisa balonu festivāliem Latvijā.

Gaisa balonu festivāla laikā divas dienas notiks ne tikai gaisa balonu lidojumi virs Saldus pilsētas, bet programmā paredzēta arī degļu parāde un balonu spīdēšana dažādās Saldus vietās, pauž festivāla rīkotāji, norādot, ka šogad pasākumā piedalīsies ekipāžas ne vien no Latvijas, bet arī no Lietuvas, tādējādi pasākuma apmeklētājiem būs iespēja priecāties par vēl neredzētiem un īpaši skaistiem baloniem.

Festivāla laikā plānoti trīs gaisa balonu lidojumi virs Saldus: 22. jūlija vakarā, kā arī 23. jūlijā no rīta un vakarā. Par vietām, no kurām gaisa baloni pacelsies lidojumam, tiks ziņots pasākuma norises dienās, jo gaisa balonu pacelšanās atkarīga no laika apstākļiem, vēja stipruma un virziena. Taču, lai saldeniekiem un pilsētas viesiem būtu iespējams balonu pacelšanos vērot tuvumā, tiek plānots, ka viena no pacelšanās vietām būs pilsētas teritorijā – Cieceres internātpamatskolas sporta laukumā.

Foto

“Tā kā festivālā šogad piedalās 20 gaisa balonu ekipāžas, centīsimies, lai balonu pacelšanos redzētu pēc iespējas vairāk cilvēku. Tādēļ plānojam, ka daļa balonu vakara lidojumam pacelsies no pilsētas stadiona, bet daļa – pie pilsētas robežas. Protams, tas ir eksperiments, taču darīsim visu, lai gaisa baloni pilsētniekiem būtu labi redzami un lai tie lidotu tieši pāri pilsētai. Protams, tas viss atkarīgs no laika apstākļiem, taču ceram, ka plānotais mums izdosies,” atzīst festivāla tehniskais direktors un gaisa balona pilots Kristaps Frickauss.

Pēc pirmā lidojuma piektdienas, 22. jūlija, vakarā plkst. 22.00 Saldus pilsētā norisināsies degļu parāde, kuras sākums plānots pie Saldus sporta kompleksa (Jelgavas ielā 6). Parādes maršruts vēl tiks precizēts. Pēc otrās dienas lidojumiem 23. jūlijā plkst. 22.00 notiks balonu spīdēšana, kuras laikā saldenieki un pilsētas viesi par spīdošajiem baloniem varēs priecēt acis gan Saldus tirgus laukumā, gan O. Kalpaka laukumā, auto stāvlaukumā pie pilsētas robežas (šī vieta pazīstama arī kā “pasaules mala”) un Cieceres internātpamatskolas stadionā.

Festivāla organizatori uzsver, ka pasākumi norisināsies tikai labvēlīgos laika apstākļos un pasākumu norises laiki var mainīties atkarībā no laika apstākļiem, tādēļ pasākumu apmeklētāji aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai mājaslapā saldus.lv un Saldus novada pašvaldības kontos sociālajos tīklos.

Tāpat pasākuma rīkotāji informē, ka saistībā ar pasākuma norisi Saldus pilsētas teritorijā plānoti satiksmes ierobežojumi. Iedzīvotāji tiek lūgti būt saprotošiem attiecībā uz paaugstinātu trokšņa līmeni rīta un vakara stundās, baloniem paceļoties, kā arī tiek aicināti atbalstīt gaisa balonu nosēšanos, vajadzības gadījumā neliedzot to veikt arī privātīpašumu teritorijās. Tālrunis papildu informācijai: 63807444.

23. jūlijā visas dienas garumā Saldū norisināsies vēl vairāki pasākumi – Lavandu svētki lauku sētā Kalnjaunsētas, Ezera svētki Saldus ezera pludmalē un Latvijas senākais rokfestivāls Saldus Saule.