Latvietis no lidmašīnas “noķer” neiedomājami skaistus ziemeļblāzmas kadrus

0 Komentāru
Latvietis no lidmašīnas “noķer” neiedomājami skaistus ziemeļblāzmas kadrus
Foto: facebook.com/KasparsDaleckisPhotography

Dodoties starpkontinentālajos pārlidojumos mūsdienās ir mazāk mokoši. Tiek piedāvāti dažādi izklaides veidi digitālā formā, taču, ja paveicās, Māte Daba būs parūpējusies par ko tādu, ko nekad dzīvē neaizmirsīsi. Fotogrāfam Kasparam Daļeckim lidojums no ASV trāpījās ļoti īpašs, jo virs Kanādas, Islandes un Grenlandes bija vērojama ziemeļblāzma.

Kaspars ASV pavadīja divus mēnešus, piedaloties dažādos foto un video projektos. Pirms mājas došanās, viņš paskatījies laika prognozi un secinājis, ka būs iespējams apvienot patīkamo ar lietderīgo. “Rezervējot lidmašīnas biļetes, pasūtīju vietu pie loga ziemeļu pusē. Lasot ziņas, sapratu, ka būs liela iespēja noķert pāris skaistas bildes.”

Foto: izskatās pēc datorgrafikas, bet tā ir īstenība

Fotogrāfs kopumā 11 stundu lidojuma laikā saknipsējis ap 400 skaistās dabas parādības fotogrāfiju, no kurām atlasījis, viņaprāt, labākās. Lai tiktu pie pēc iespējas veiksmīgākiem kadriem, viņš logus aizsedzis ar dvieļiem un jakām, lai salona gaisma netraucētu darbu.

“Kādā brīdī šķita, ka neguļu tikai es un apkalpe. Fotografēt nācās visu nakti, jo dabas parādība bija ļoti mainīga,” atceras Daļeckis, kurš ko šādu redzējis pirmo reizi. “Nekad tai nebiju bijis tik tuvu. Iepriekš ziemeļblāzmu biju vērojis tikai no zemes.” Viņam izdevās notvert ne tikai to, bet arī krītošu meteoru.

APSKATI KASPARA DALECKA FACEBOOK LAPU

0 Komentāru