Komentāri
Latvietis labo Ginesa rekordu skriešanā basām kājām pa sniegu
Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā veiksmīgi tika īstenots Ginesa pasaules rekorda labošanas mēģinājums disciplīnā 5 km skrējiens basām kājām pa sniegu vai ledu. Skrējējs Edgars Rencis tiesnešu un liecinieku klātbūtnē mēroja 5 km distanci Daugavas stadionā, iepriekšējo rekordu uzlabojot vairāk nekā par 2 minūtēm, informē Latvijas Baskāju skriešanas biedrībā.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības pārstāvis Edgars Rencis bija plānojis rekordu pārspēt jau pērnajā ziemā, bet Latvijas nepastāvīgie laika apstākļi un mazais sniega daudzums nebija ļāvuši ieceri realizēt. 24. janvārī apstākļi bija piemēroti skrējiena veikšanai un tika uzstādīts jauns rekorda laiks 21:28.48.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceļš uz rezultātu nav bijis viegls, jo ilgstoša skriešana pa sniegu vai ledu prasa rūdīšanos un specifiskus treniņus, pieradinot pēdas pie aukstā, asā seguma, atklāj sportists. Lai arī E. Rencis jau vairākus gadus trenējas skriešanā basām kājām, skriešana pa sasalušu segumu prasa īpašu sagatavošanos. Sportists atzīst, ka šoreiz lielākais izaicinājums ir bijis nevis aukstums, bet gan asais ledus, kas atradies zem sniega segas, tomēr tas viņu nav atturējis no mērķa sasniegšanas.

“Novēlu ikvienam uzdrošināties un mēģināt piepildīt savus mērķus un ieceres pat tad, ja tas sākotnēji neliekas vienkārši. Protams, vienmēr jāatceras par drošības pasākumiem un savu veselību, tādēļ pārdomāts gatavošanās process ir ļoti svarīgs,” akcentē E. Rencis.

Šobrīd skrējiena organizators, Latvijas Baskāju skriešanas biedrība, veic dokumentu sagatavošanu iesniegšanai Ginesa rekordu komisijā, lai apliecinātu rekorda atbilstību nepieciešamajām prasībām. Rekorda izvērtēšanas process var ilgt pat sešas nedēļas.

Iepriekšējais Ginesa pasaules rekords 5 km skrējienā basām kājām pa sniegu vai ledu tika uzstādīts 2012. gada februārī Vācijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl