Latvietim var kļūt neērti par to, cik smieklīgi esam – komiķa Rūdolfa Kugrēna jaunā stāvizrāde NēNuJā!

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Pievienot komentāru
Latvietim var kļūt neērti par to, cik smieklīgi esam – komiķa Rūdolfa Kugrēna jaunā stāvizrāde NēNuJā!
Alfrēds Ulmanis

Dienu pēc valsts svētkiem Latvijas Kultūras akadēmijas teātra māju Zirgu pastu pārņēma smieklu vētra, jo savu dzimšanas dienu svinēja komiķa Rūdolfa Kugrēna jaunā stāvizrāde NēNuJā.

Jaunais aktieris, jaunais komiķis – šādus apzīmējumus tagad ir moderni attiecināt uz visiem, kas uz skatuves vai televīzijā nerēgojas jau kopš manas bērnības. Cik cilvēkiem jautāts, neviens man nav mācējis atbildēt, kurā brīdī mākslinieks tiek vaļā no šīs birkas “jaunais”.

Līdz šim arī par Rūdolfu esam teikuši “jaunais komiķis” vai vēl garāk – “jaunā uzlecošā zvaigzne stand-up komēdijas žanrā”, bet šis laiks, manuprāt, ir noslēdzies. To, kas 19. novembra vakarā notika Zirgu pastā, vairs nevar dēvēt par zaļa “gurķa” sniegumu, bet jau pieredzējuša un ar skatuvi apraduša mākslinieka priekšnesumu.

Daži varbūt sprauslās: “Kas tad viņš par pieredzējušu mākslinieku!?” Ja nu kāds nezina, viņam aiz muguras ir trīs, ieskaitot šo – četras (!), paša veidotas stāvizrādes (Ikdieņi, Versus, Fiasko, un NēNuJā). Un arī divi lieliski vasaras pasākumi – Politiķu cepiens sarunu festivāla Lampa ietvaros, ar kuriem gan viņš, gan pārējie censoņi (vēl viens “jaunais” komiķis Edgars Bāliņš, kā arī publicistes Anete Konste un Elīna Kolāte) pievērsa sev pastiprinātu interneta uzmanību.

Foto: Rūdolfa Kugrēna stāvizrādes NēNuJā pirmizrāde

Lai nu kā, Kugrēns turpina sevis iemīto taciņu un smej par apkārt notiekošo, kā pamatu šajā izrādē ņemot mūs pašus – latviešus. Tas atsaucas arī daudziem tik mīļajā teicienā – NēNuJā. Viņš nekaunīgi, bet ļoti gaumīgi aizskar tādus tematus kā latviešu tradīcijas, valodu un arī Dziesmu svētkus.

Puisim noteikti vēl jāpiestrādā pie skatuves mākslas, kā arī ļoti uzkrītoša ir viņa staigāšana no vienas skatuves malas uz otru, taču uz visa lielā izrādes fona tie ir nebūtiski sīkumi. Salīdzinājumā ar iepriekšējām izrādēm komiķa runā arvien mazāk dzirdamas nevajadzīgas lamas un liekvārdība. Arī neveiklo klusuma brīžu, kas signalizē to, ka skatītājs joku nav izpratis, tikpat kā nebija (vai pat nebija vispār!), bet gan tieši otrādi – nereti izskanēja ne tikai smiekli, bet arī ovācijas par dzirdēto.

Un, protams, stāvovācijas izrādes beigās, kas ļāva saprast, ka Rūdolfa ieguldītais darbs un galaiznākums ir ticis novērtēts, taču tas ir tikai sākums. Interesenti vēl var pagūt viņu novērtēt tajā pašā Zirgu pastā šādos datumos – 26. novembris un 10. decembris plkst. 19.00. Biļetes uz šiem abiem pasākumiem vēl atrodamas un pieejamas Biļešu paradīzē.

Video

Lasi vēl