Komentāri
Latviešus sajūsmina jēdziena “buča” skaidrojums no 18. gs
Foto: Walt Stoneburner, Flickr

“Sievišķu rokas grāmatā”, visticamāk, rodamas atbildes uz simtiem sīku, bet sievietes mokošu jautājumu. Ja tevi kopš neatminamiem laikiem nomocījis, kā izskaidrot jēdzienu “buča”, kāds sociālo tīklu lietotājs nav turējis sveci zem pūra un laipni padalījies ar “ilustrāciju”.

Antropologiem, vēsturniekiem un pat filozofiem nav izdevies nonākt pie vienota kopsaucēja par pirmo pārīti, kuri mīlestību viens otram apliecināja skūpstoties. Bet jēdziens ”buča” nav palicis bez uzmanības kādā 18. gs Sievišķu rokas grāmatā:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Skūpsts jeb buča, saukts arī šmauksts, ir no mīlestības cēlusies un viņā iedegusies tāda lūpu satikšanās, kur divu personu mutes top tik cieši viena otrai piespiestas, ka viņu lūpas pie to atvilkšanas izdod īstu un skaidri sadzirdamu paukšķi, kas abpusīgu patiku nozīmē.”

Sociālo tīklu lietotāja Artūra “atradums” pamazām iemanto popularitāti vietējo “soctīklotāju” vidū.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl