Latviešu studenti uzbūvē stiprāko makaronu tiltu

Komentāri

488 kilogrami un 300 grami – tik lielu svaru spējis izturēt no makaroniem būvēts tilts.

Pasaules čempionātā, kas ir gadu risinās Ungārijā, par uzvarētājiem kļuvuši Rīgas Tehniskās universitātes studenti. Sacensību būtība ir vienkārša – veikalā pirkti jebkuras zīmola jebkura diametra makaroni, karstā līme un dalībnieku veiktie aprēķini. Forma vai dizains ir bez ierobežojumiem. Uzvar tā komanda, kuras celtais tilts iztur lielāko svaru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums bija jāiekļaujas kilograma masā, jārēķina ar svariem, garumiem, gabarītiem – reāla konstrukciju projektēšana,” stāsta Pasaules čempions makaronu tiltu būvniecībā, RTU students Lauris Lubgans.

Foto: LETA

Foto: LETA

“Mūsu trijstūris atšķīrās tieši ar to kāju konstrukciju, kas bija būvēts savādāk nekā konkurentiem,” veiksmes atslēgu atklāj komandas biedrs Krišjānis Silickis.

No absolūtā pasaules rekorda šā gada čempioni atpalika par aptuveni 90 kilogramiem. Tādēļ puiši ir apņēmības pilni, konstrukciju pilnveidot un nākamajās sacensībās rezultātu labot.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl