Komentāri
Latviešu meitenes skaistums ir dabīgais skaistums, uzskata latvju daiļava no Skaistuma atlanta
Foto: No Agates Muzikantes fotoarhīva

”Latviešu meitenes skaistums ir dabīgais skaistums kopā ar pašpārliecinātību, un uzskatu, ka latviešu meitenēm nekas diži vairāk arī nav vajadzīgs, lai izskatītos skaistas,” tā par latviešu daiļavām saka Agate Muzikante, kas, piedaloties fotomākslas projektā – Skaistuma atlants, ar savu daili pārstāvēja Latvija skaistumu pasaules kopainā.

Nupat daudzus patīkami pārsteidza interesants un oriģināls rumāņu fotomākslinieces Mihaelas Norokas (Mihael Noroc) projekts – Skaistuma atlants. Fotomākslinieces iecere bija, fotografējot jaunas sievietes visā pasaulē, koncentrēti parādīt, cik daudzveidīgs un interesants var būt sievietes skaistums, kas viņai arī spīdoši izdevās. Par šo projektu vēstīja arī daudzi prominenti pasaules mediji, piemēram CNN un BBC.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaistuma atlantā Latvijas skaistumu pārstāvēja modele Agate Muzikante. Skaties.lv sazinājās ar Latvijas skaistuma pārstāvi, lai uzzinātu, ko viņa pati domā par tādu estētisku parādību kā skaistums, kas daiļo latviešu meitenes, utt.

Foto!

”Latviešu meitenes skaistums ir dabīgais skaistums kopā ar pašpārliecinātību, un uzskatu, ka latviešu meitenēm nekas diži vairāk arī nav vajadzīgs, lai izskatītos skaistas. Smaids, pozitivitāte un augsta pašapziņa padara meiteni skaistu,” tā uzskata Agate, ”protams ir svarīgi rūpēties par sevi un to, kas ir dots no dabas, taču necenšoties to pārliekus izmainīt. Latviešu meitenēm nav nepieciešams mākslīgais skaistums, jo tās ir skaistas no dabas. Tā ir liela priekšrocība mūsu meitenēm.”

Vērtējot citas projektā iesaistītas meitenes no visas pasaules, Agate atzīst, ka katra meitene ir unikāla un pilnīgi atšķirīga, kas viņai liekas ļoti interesanti. ”Katra pārstāv savu zemi un parāda tradicionālo skaistumu savā valstī. Ir apbrīnojami, cik dažādi skaistas var būt sievietes pēc to izskata. Tas ir pierādījums tam, ka skaistumam nav noteikti parametri, proporcijas vai krāsas. Šis projekts stāv pretī uzskatiem par tipiskajiem skaistuma standartiem, kādi vienmēr tiek uzsvērti modes vai šovbiznesa pasaulē.”

Viņa arī atklāj, ka ir pārsteigta par dažādību, jo tieši šīs atšķirības projektā ir parādītas ļoti uzskatāmā veidā. ”Tas ir saprotami, ka pasaulē dažādās vietās ir dažāda izpratne par skaistumu, jo cilvēki ir ļoti atšķirīgi, un gandrīz katram skaistākais liekas tas, kas viņam ir tuvāks un līdzīgāks. Burvīgi ir tas, ka ir cilvēki, kas spēj saskatīt skaistumu ne tikai sev līdzīgajos cilvēkos, bet arī pilnīgi atšķirīgos cilvēkos, kas nāk no citiem kontinentiem.”

Skaistuma atlanta daiļavas – foto!

Savukārt jautāta, kas ir skaists cilvēks Latvijā un kāpēc, Agate uzskata, ka skaists cilvēks Latvijā ir jebkurš, kurš mīl un rūpējas par sevi, ir laimīgs un dzīvo harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi, jo iekšējais miers un pozitīvisms atspoguļojas arī cilvēka izskatā.

Atklājot, kā Agatei izdevies nokļūt fotoprojektā, viņa stāsta, ka fotogrāfe pamanīja viņas fotogrāfijas aģentūras mājas lapā. ”Tajā brīdī nenojautu, ka šis projekts iekaros tik lielu popularitāti, jo fotogrāfe bija tikai projekta izstrādes sākumā, un Latvija bija viena no pirmajām valstīm, kurā viņa viesojās, iesākot Skaistuma atlasa projektu. Bija ļoti interesanti tuvāk iepazīties ar Mihaelu, jo viņa ir ļoti radoša, pozitīva un entuziastiska sieviete ar lieliem plāniem. Interesanti man likās tas, kā katrā Mihaelas fotogrāfijā ir padomāts ne tikai par meiteni un kultūru, kuru tā pārstāv, bet arī par vidi, kurā viņa atrodas un ir tikusi fotografēta. Profesionāli tas palīdzējis, protams, ir, jo radušies daudz dažādu jaunu piedāvājumu,”par pieredzi Skaistuma atlantā stāsta Agate.

Foto!

Fotoprojekts – Skaistuma atlants skatāms šeit!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl