Latviešu meitene radījusi trauku, kurā spēlēt “desas”

Komentāri

Katram no mums mamma bērnībā ir teikusi – ar ēdienu uz šķīvja nespēlējies! Šo apgalvojumu lauzt ir lēmusi latviešu dizainere Laura Kazberaviča. Viņa ir radījusi dizaina trauku PlayPlate, no kura našķoties un kurā spēlēties.

Dizaina trauks PlayPlate pilda vairākas funkcijas – tas ir gan šķīvis, gan radošs spēles laukums, un var pārvērsties pat par svečturi. Trauka deviņos laukumos var glīti izkārtot riekstiņus vai žāvētas ogas, lai ēdājam nebūtu jāizlasa savi favorīti no maisījuma. Savukārt brīvajos brīžos kopā ar draugiem aizrautīgi var spēlēt visiem labi zināmās “desas” – ir nepieciešami tikai divu veidu augļi. Tāpat PlayPlate var kalpot arī kā nelielu lietu organizators, piemēram, pērlītēm, monētām, atslēgām. Ja vēlaties baudīt īpašu noskaņu, to var izmantot arī par svečturi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

PlayPlate ir veidots no apstrādāta bērza saplākšņa, lai izceltu koka īpašības un struktūru.
Tuvākajā laikā dizainere plāno arī papildināt trauku sortimentu ar paplašinājumiem laukumam 3×3, kā arī paspēlēties ar jaunām formām un krāsām. Dizainere cer arī atrast risinājumu, kā traukus pilnībā varētu izgatavot ar rokām, tādējādi nodrošinot darbu cilvēkiem, nevis mašīnām.

Tuvāk jauno izstrādājumu varēs aplūkot šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā, kur notiks Rīgas starptautiskā dizaina izstāde Design Isle 2015.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl