10 komentāri
Latviešu māksliniece ar īpašas operācijas palīdzību atjaunojusi jaunavības plēvi
Facebook: Mētra Saberova

Pašmāju māksliniece Mētra Saberova pārsteigusi sabiedrību, veicot jaunavības plēves atjaunošanas operāciju Polijā. Ar operācijas palīdzību māksliniece cer pievērst plašu sabiedrības uzmanību tam, cik absurds ir spiediens, kas mudina sievietes saglabāt nevainību, lai to pēc kāzām varētu laupīt vīrietis, uz kuru līdzīgs spiediens netiek izdarīts.

Septembra izskaņā Saberova devās uz Poliju, lai veiktu īpašu operāciju, kuras rezultātā tiek rekonstruēta jaunavības plēve. Mākslinieces talanta cienītājiem bija iespēja sekot notikumiem viņas Facebook lapā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sievete paskaidroja, ka operāciju izvēlējusies veikt Polijā, jo tur esot labāks cenu piedāvājums. “Un nekas smieklīgs tajā, ka ir vairāk vietu, kur to paveikt – tātad ir pieprasījums sievietei būt jaunavai, kas ir drausmīgi negodīgi,” pārdomās dalījās Saberova.

Pēc operācijas māksliniece nāca klajā ar paziņojumu angļu valodā: “Man nupat veikta himenoplastika. Kāpēc? Jo man patīk apziņa, cik stulba un absurda ir mana rīcība. Ar šo rīcību es vēlos parādīt, cik absurds un absolūti diskriminējošs ir spiediens, kas tiek izdarīts uz sievietēm, liekot tām saglabāt jaunavību vīriešu “patērēšanai”.

Operācija pastāv, lai sievietēm un viņu ģimenēm būtu iespēja glābties no pazemojuma par to, ka tās nav jaunavas līdz kāzām, apprecoties ar vīriešiem, kuriem gan nav tāda paša pienākuma.

Tajā pat laikā sievietēm ir iespēja atjaunot jaunavības plēvi kā dāvanu mīļotajiem vīriem, lai mīlas dzīvei piešķirtu papildus kaisli,” skaidrojusi māksliniece.

Viņa uzdod jautājumu – vai tagad kā jaunava viņa ir vairāk iekārojama? Saberova neslēpj, ka atkal iegūto jaunavību zaudēs seksa laikā, taču uzsver, ka seksa aktam nevajadzētu skaitīties vienīgam “īstajam” veidam, kā zaudēt seksuālo nevainību.

Jaunavības plēves atjaunošanu Saberova realizējusi kā mākslas projektu – protestu pret to, ka perfektām sievietēm nevar būt seksuālās brīvības un pār sieviešu ķermeņiem valda vīrieši. Projekta sākumu iezīmē vairāki selfiji, kurus māksliniece publicējusi Facebook pēc operācijas.

FOTO

Viņa uzsver, ka priecājusies veikt operāciju Polijā – valstī, kurā šobrīd sacelta liela jezga abortu aizliegumu sakarā.

Mākslinieces aktivitātēm šī projekta sakarā var seko šeit.

TOP komentāri

 • lauki
  +1 +1 0

  lauki

  katrs var darīt kā grib. ja viņa ar to nevienam nenodara pāri, lai jau ņemas
 • nāriņa
  +1 +1 0

  nāriņa

  "māksliniece cer pievērst plašu sabiedrības uzmanību tam, cik absurds ir spiediens, kas mudina sievietes saglabāt nevainību, lai to pēc kāzām varētu laupīt vīrietis"
  Kas tas par spiedienu? Neesmu manījusi.
 • Archa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl