Latvieši taupa skūpstus tuviniekiem, noskaidrots aptaujā

Komentāri
Latvieši taupa skūpstus tuviniekiem, noskaidrots aptaujā
Foto: Music of the sun, Flickr

Piektā daļa Baltijas valstu iedzīvotāju apliecina, ka viņiem patīk skūpstīties un ka viņi labprāt to dara, tomēr vairākums apstiprina, ka viņi skūpstās tikai ar savu mīļoto cilvēku, noskaidrots aptaujā.

Visās trīs Baltijas valstīs cilvēki parasti skūpstās ar mīļajiem, partneriem vai laulātajiem. To apstiprināja 85% respondentu Latvijā, 84% Lietuvā un 96% Igaunijā. Tikai 7% latviešu, 6% lietuviešu un 5% igauņu atzina, ka izvairās skūpstīties. Lielākā daļa respondentu skūpstās, lai izteiktu siltas un draudzīgas jūtas, un vairākums apstiprina, ka viņi skūpstās tikai ar savu mīļoto cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dziedātāja Samanta Tīna uzskata, ka lielākoties mēs sevi asociējam ar tautu, kurai dvēselei tuva ir mīlestība pret tradīcijām, dejošanu un dziedāšanu. Dejošana iet roku rokā ar skūpstīšanos, kamēr dziedot to izdarīt ir nedaudz grūtāk, tomēr nekas nav neiespējams.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem igauņi ir izrādījušies paši romantiskākie. 77% igauņu romantiski skūpstās ar lūpām. Savukārt latviešu respondentu vidū 73% skūpstās ar lūpām, bet lietuviešu vidū – tikai 68%. Taču lietuvieši ir tie, kuri skūpstās visvairāk. 70% lietuviešu romantiski skūpstās katru dienu vai vairākas reizes nedēļā, bet Latvijā un Igaunijā attiecīgi 66% un 65% respondentu to dara ikdienā vai vairākas reizes nedēļā.

Pētījums atklāja, ka Lietuvas un Latvijas iedzīvotāji skūpstus, pirmkārt, asociē ar romantiskām jūtām. Kad respondentiem lūdza izvēlēties vienu vārdu, lai aprakstītu skūpstu, lietuvieši un latvieši visbiežāk minēja vārdu “mīlestība”. Lietuvas respondenti saistīja skūpstīšanos ar saldumu un baudu. Latvijā cilvēkiem skūpstīšanās vairāk asociējas ar maigumu un aizraušanos. Bet igauņi ir dedzīgāki, jo galvenokārt skūpstīšanos saista ar prieku un kaislību.

Par romantisku skūpstīšanos sabiedriskās vietās cilvēkiem no Baltijas valstīm visbiežāk bija neitrāls viedoklis, kas nozīmē, ka skūpstīšanos publiskās vietās vērtē ne labi, ne slikti. Šādu atbildi sniedza 42% Lietuvas respondentu, 48% latviešu un 54% igauņu respondentu. Taču lietuvieši ir tie, kuri jūtas visneērtāk, domājot par skūpstīšanos publiski (41%), latvieši ir otrie (33%), un tikai 27% igauņu respondentu jūtas neērti, domājot par romantisku skūpstīšanos publiski. Viena trešdaļa no lietuviešiem (34%) neuzdrošinātos skūpstīties publikas priekšā, un tikai 25% latviešu un 26% igauņu respondentu neuzdrošinātos skūpstīties publiski.

Aptauja, kuras mērķis bija uzzināt visu Baltijas valstu iedzīvotāju attieksmi pret romantisku skūpstīšanos, ir pasaules lielākā dzērienu ražotāja Coca-Cola iniciatīva. To aprīlī veica lietuviešu kompānija Spinter Tyrimai, un tajā tika aptaujāti 3016 respondentu visās Baltijas valstīs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl