Latviabeerfest saņem īpašu dāvanu no Octoberfest

Komentāri
Latviabeerfest saņem īpašu dāvanu no Octoberfest
Octoberfest. Foto: EPA/ LETA

Alus festivāla Latviabeerfest 2015 organizatori saņēmuši dāvinājumu no Eiropas vecākā alus festivāla Octoberfest – lielo festivāla alus mucu, tādējādi Latviabeerfest vārds ir ierakstīts pasaules alus festivālu kartē.

Alus festivāla Latviabeerfest piektajā jubilejas gadā, apliecinot lielākā Baltijas alus festivāla Latviabeerfest nozīmīgumu, Rīgas pilsēta un Latvijas Alus Brālība, kā festivāla ilggadējais organizētājs, saņēmusi dāvinājumu no Eiropas vecākā alus festivāla Octoberfest – lielo festivāla alus mucu, oficiāli nokļūstot Eiropas Alus festivālu kartē ar festivālu Rīgā.

Ikviens alus festivāls visā pasaulē sākas ar festivāla alus mucas atvēršanu. Iepriekšējos gados mucu ir pildījušas tādas alus darītavas kā Aldaris un Brenguļu alus. Jubilejas gadā šis gods ir uzticēts alus darīšanas meistaram Kārlim Zālītem, kurš pārstāv alus darītavu Bauskas alus.

Lielā festivāla alus muca, kuru darinājis Vācijas uzņēmums Schmid Mihenē, plašākai sabiedrībai būs skatāma Latviabeerfest atklāšanas pasākumā 28. maijā 17.00 Vērmanes dārzā, kur mucu atvērs Rīgas vicemērs Andris Ameriks, tā simboliski izsludinot festivāla sākumu un sniedzot iespēju apmeklētājiem nobaudīt Latvijas slavenākā aldara Kārļa Zālītes brūvēto alu.

Vairāk informācija par alus festivālu Latviabeerfest meklējiet Latviabeerfest.lv!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl