Latgales gardāko kūku cepējas ar saviem meistarstiķiem lutina Roberto un Jurkāni

Pievienot komentāru
Latgales gardāko kūku cepējas ar saviem meistarstiķiem lutina Roberto un Jurkāni
Foto: publicitātes foto

Pagājušajā nedēļas nogalē Rēzeknē norisinājās Rimi Latvia rīkotā konkursa Latvijas gardākā kūka ceturtais reģionālais pusfināls, kurā astoņu saimnieču konkurencē ēst gatavošanas eksperti noskaidroja divas labākās kūku meistares Latgalē.

Pusfinālā ar izdomu, meistarību un gatavošanas prasmēm izcēlās Ilze Rudziša no Rēzeknes ar kūku Svaigais citronu mākonis un Marta Rubina no Krustpils novada ar Martas kūku. Abas prasmīgās saimnieces aizstāvēs Latgales godu konkursa finālā Rīgā, kā arī pretendēs uz Latvijas gardākās kūkas cepējas titulu.

Latgales pusfināla uzvarētājas balvā ieguva ne tikai ceļazīmi uz konkursa Latvijas gardākā kūka finālu Rīgā 15. augustā, bet arī virtuves kombainu, kas būs lielisks palīgs dažādu saldu meistardarbu gatavošanā turpmāk. Ilzes Rudzišas gatavotā kūka Svaigais citronu mākonis žūrijas simpātijas iekaroja ar gaisīgumu un neaizmirstamo garšu. Savukārt Martas Rubinas kūka Martas kūka žūrijas atzinību ieguva ne vien skaistā un lauku stilā veidotā dekorējuma, bet arī dabīgo sastāvdaļu dēļ. Īpašu konkursa žūrijas veicināšanas balvu saņēma arī Jevgeņija Zaiceva no Rēzeknes, kura konkursā piedalījās ar kūku Šokolādes kārdinājums, kas lieliski apvienoja šokolādes un rumā mērcēto augļu garšu.

”Pēc uzvaras Latgales pusfinālā jūtos pārsteigta, jo nemaz necerēju uzvarēt – devos ar mērķi tikai piedalīties. Lai gan pati kūkas cepu jau kopš 11 gadu vecuma, tomēr citas dalībnieces saredzēju, kā daudz profesionālākas un pieredzes bagātākas. Neskatoties uz satraukumu pilno rītu, viss izdevās kā plānots. Iespējams, ka žūrijas atzinību manis gatavotā kūka ieguva, jo bija dabīga un vienkārša – gatavota lauku stilā un pasniegta uz koka paliktņa kopā ar biezpiena bumbiņām. Tā kā kūkas dekorēšana pusfinālā bija improvizācija, tad finālā noteikti to mazliet izmainīšu, bet recepte paliks tāda pati. To esmu mantojusi no vecmammas un trīs gadu laikā esmu to izstrādājusi un pilnveidojusi līdz sīkākai detaļai,” stāsta Martas kūkas autore Marta Rubina.

Latgales astoņas labākās kūkas Rēzeknē vērtēja ēdiena mākslas kritiķe Signe Meirāne, zināmā garšu eksperte Ilze Jurkāne, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, pašvaldības aģentūras Rēzeknes kultūras un tūrisma centra vadītāja Jūlija Daņiļina, dziedātājs Roberto Meloni un kuģa Rēzekne komandiera palīgs virsleitnants Jānis Dābols. Ikvienas pusfināla dalībnieces veikumu žūrija vērtēja, ņemot vērā tādus kritērijus kā kūkas garšas bagātība, oriģinalitāte, vizuālais noformējums un kūku cepēja meistarība.

”Pusfinālā bija ļoti jautra un patīkama atmosfēra, ko lieliski papildināja gan visu žūrijas locekļu aktīvā dalība, gan dziedātāja Žorža Siksnas muzikālais sniegums. Kūkas atšķīrās ar savu dažādību, tāpēc divu favorītu izvēle nebūt nebija vienkārša. Mana un žūrijas favorītkūka bija Svaigais citronu mākonis, jo tā pārsteidza gan ar eleganto noformējumu, gan tekstūru, gan patīkamo garšu. Tas, ka pusfinālā piedalījās ne tikai saimnieces individuāli, bet arī Skudru ģimene kopā ar bērniem, bija burvīgi. Gan mūs, žūriju, gan skatītājus iepriecināja viņu rosība, visiem iesaistoties kūkas veidošanas procesā. Manuprāt, visi pusfinālisti un viņu gatavotās kūkas ir pelnījušas atzinību,” iespaidos dalās zināmā garšu eksperte Ilze Jurkāne.

Nākamais konkursa pusfināls norisināsies 8. augustā Valmierā, laukumā pie Valmieras kultūras centra, un arī tur saldā cīņā tiks noskaidrotas divas saimnieces, kas spēs pārsteigt žūriju ar vēl neredzētiem un gardiem šedevriem. Noslēdzoties konkursam Latvijas gardākā kūka, visu piecu pusfinālu uzvarētāji tiksies Rīgā, lai sacenstos par galveno balvu – dāvanu karti no Rimi 500 eiro vērtībā un Latvijas gardākās kūkas cepēja titulu.

Konkursam Latvijas gardākā kūka kopumā tika pieteiktas 154 kūkas no pieciem Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem – Rīgas Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes. Visčaklākās saimnieces un pieteikumu iesniedzējas ir bijušas kūku meistares no Rīgas un Vidzemes, konkursam piesakot 101 pašgatavotu kūku.

FOTO