Komentāri
Lai puto miestiņš! Alternatīvie Līgosvētku ticējumi brangai alus baudīšanai
Ieva Čīka / LETA

Klāt ir vieni no gada gaidītākajiem (ja ne pašiem gaidītākajiem) svētkiem – Līgo, kad galdā tiks likti neskaitāmu veidu sieri, uz uguns cepts sulīgs šašliks un pieaugušo vidū, protams, neiztikt arī bez alutiņa. Portāls Skaties.lv piedāvā alternatīvos ticējumus, kas potenciāli varētu piepildīties kādam no jums.

Nav noslēpums, ka dažkārt svinētājiem ar miestiņa daudzumu šad un tad sanāk pāršaut pār strīpu, tāpēc uzmanīsim cits citu, jo pārmērīgai alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

Alternatīvie Līgosvētku ticējumi par miestiņa dzeršanu

  • Ja Līgo naktī tiks baudīts melnais miestiņš, tad atlikušajā gadā ražīgākas būs diennakts tumšās stundas, bet, ja gaišais – tad labāk darboties dienas laikā.
  • Kam Jāņu rītā stipras galvassāpes moka, tam miestiņš jānomaina uz ūdeni vai vismaz bērzu sulu.
  • Kurš atver miestiņa pudeli, tam auto atslēgas jānoslēpj. Meklēt var doties tikai pēc kārtīga miega vai vislabāk – pēc svētkiem.
  • Ja Līgo vakarā pirmā alus pudele kārtīgi puto, to atverot, gaidāma silta vasara.
  • Kurš izdzer pēdējo aliņu no kastes, tam jādeso pakaļ jaunai.
  • Arī Līgosvētkos neaizmirsti ieslēgt “Tinder” aplikāciju. Jo vairāk izdzertu alutiņu, jo vairāk smuko precinieku.
  • Līgo naktī diviem jārīko sacensības – vienam jāapskrien desmit apļi ap mazmājiņu, tikmēr otram jāizdzer pieci aliņi. Kurš vairāk sareibs, tam mazāk iespēja atrast papardes ziedu.
  • Tas, kurš Jāņu rīta pamostas grāvmalē, tam telefonā visvairāk neatbildētu zvanu.
Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl