Komentāri

Ja tev līdz šim ir šķitis, ka mājdzīvnieki nekādu praktisku pienesumu ikdienas dzīvē nesniedz, tu dziļi maldies. Pat tagad, kad kaķi pārstājuši ķert peles, viņi ir saimniecībā noderīgi.

Nesen pie komiķa Jāņa Skuteļa raidījumā Pusnakts Šovs Septiņos viesojās viens no pasaules spēcīgākajiem jaunajiem zinātniekiem, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ak, tas ir tas, kāpēc cilvēki tur kaķus – viņi ir elektrības novedējs? Viņi savāc statisko elektrību, pareizi?” – sarunā ar fiziķi atklāja Skutelis.

”Jā, jā…” – apstiprināja Kaščejevs.

”Kaķi vienkārši vajag ik pa laikam paberzēt gar televizoru vai ledusskapi, lai ”nedod” pa nagiem. Man ik pa brīdim uzšauj kaut kur. Šito nebiju iedomājies,” sprieda komiķis.

”Tieši tā, tas ir tāda taupīga dzīvesveida elements. Elektroenerģija no kaķa,” norāda zinātnieks.

”Ā, var vākt? Ir kāds taisījis eksperimentu, mēģinot ar kaķi uzlādēt telefonu?” – interesējās Skutelis, tomēr Kaščejevs norādīja: ”Fiziķiem ar kaķiem ir sarežģīti. Ja kāds taisīt eksperimentu, tad tūliņ būs sūdzības no ”zaļajiem” par kaķu mocīšanu.”

Video

Foto: Haskiji no nāves paglābj kaķi, un visi kļūst par labākajiem draugiem

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl