Kurzemes piekrastē atrasts unikāls mamuta zobs

Komentāri

Baltijas jūrā netālu no Pāvilostas, aptuveni kilometru no krasta, piecu metru dziļumā kāds Latvijas iedzīvotājs atradis mamuta zobu. Šodien unikālā fosilija svinīgi nodota Latvijas Dabas muzejam.

Plašāk par šo tematu varēsiet uzzināt LNT Ziņu izlaidumā pulksten 14.00!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Fosilijas atradējs stāstīja, ka mamuta zobs zem ūdens esot ”vilinoši zaigojis un izskatījies kā interesants akmens”. Tikai vēlāk kāds pazīstams juvelieris apgalvojis, ka tas ir desmitiem tūkstošus gadu vecs mamuta zobs.
Šis pagaidām ir vienīgais jūrā atrastais mamuta zobs Latvijā.

Latvijā ir zināms par aptuveni 30 mamuta zobu vai ilkņu atradumiem, taču līdz muzejam ir nonākušas vien dažas fosilijas. Dabas muzejā ir pāris mamuta dzerokļu, taču tie, atšķirībā no nesenākā atraduma, atrasti sauszemē.

Patlaban tiek plānots piesaistīt līdzekļus mamuta zoba sīkākai izpētei.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl