Komentāri
Kurp Rīgā aizvest ciemiņus no ārzemēm un ko apskatīt arī pašam? 2.daļa. Interesantākie muzeji
Foto: LETA

Teju ikvienam no mums paziņu lokā ir kāds draugs – ārzemnieks. Nav nekāds noslēpums, ka vasara ir aktīvā tūrisma sezona, tāpēc gadījumā, ja kāds no taviem draugiem nolēmis tevi apciemot, mēs tev palīdzēsim! Lūk, vietas Rīgā, ar kurām noteikti vari palepoties ārzemju viesiem. Un galu galā apskatīt arī pašam, ja vēl neesi paguvis tur pabūt. Rakstu sērijas otrajā daļā apskatīsim interesantākos Rīgas muzejus.

Šokolādes muzejs

Ap šokolādes gatavošanu vienmēr ir virmojis noslēpumainības plīvurs. Turklāt, ar uguni meklējami tie, kam šokolāde neietu pie sirds. Tāpēc pašsaprotami, ka cilvēki ne tikai alkst nogaršot izcilos Laimas šokolādes meistardarbus, bet arvien vairāk vēlas ielūkoties brīnumainās šokolādes tapšanas aizkulisēs. Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no 10:00 līdz 19:00, ieeja tajā – septiņi eiro. Skolēniem, studentiem, pensionāriem atlaides.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Medicīnas vēstures muzejs

Muzeja pamatekspozīcija ir izvietota četros stāvos, ievērojot laikmetu secību. Tā stāsta par medicīnas attīstības gaitu, jo tieši to savulaik vēlējās izklāstīt profesors Pauls Stradiņš. Ik gadu muzeju apmeklē apmēram 40 000 apmeklētāju, bet tā krājumā glabājas vairāk nekā 203 000 vienību. Katru gadu muzejā tiek rīkotas tematiskās izstādes par sabiedrībā aktuālām un interesējošām tēmā. Muzejs ir atvērts no otrdienas līdz sestdienai, bet ieeja tajā maksā vien pāris eiro.

Okupācijas muzejs

Muzejs iepazīstina ar Latvijas piecdesmit gadu okupācijas (1940–1991) vēsturi: Pirmo padomju okupāciju (1940–1941), nacionālsociālistisko vācu okupāciju (1941–1944/45) un otro padomju okupāciju (1944/45–1991). Ekspozīcija apskatāmi vēsturiski dokumenti, fotogrāfijas un priekšmeti, kas liecina par okupācijas varu politiku Latvijā. Daudzi no eksponātiem vēsta par okupācijas varu teroru pret Latvijas iedzīvotājiem (piemiņas lietas no ieslodzījuma vietām un izsūtījuma). Citi par tautas pretestību svešajām varām (partizānu cīņām, nacionālās pretestības grupu darbību, latviešu tautas kultūras vērtību saglabāšanu). Muzejs atvērts katru dienu no 11:00 līdz 18:00.

Stūra māja

Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā izstādi par baisākā PSRS varas instrumenta – čekas (pēdējais oficiālais nosaukums – Valsts drošības komiteja) darbību Latvijā. Izstāde izveidota čekas ēkā Rīgā, Brīvības ielā 61, ko tautā sauca par Stūra māju. Tajā kopā ar gidu var izstaigāt iekšējā cietuma kameras, gaiteņus, pagrabu un pagalmu. Stūra māja atvērta katru dienu, biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs un Stūra mājas izstādes kasē. To cena no diviem līdz pieciem eiro.

Rīgas Jūgendstila muzejs

Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar rīdzinieka dzīvokļa iekārtojumu 20. gadsimta sākumā. Tajā atjaunots autentiskais 1903. gada interjers. Muzejs ir viens no jaunākajiem muzejiem Rīgā – tas atklāts 2009. gada 23. aprīlī. Ieejas maksa seši eiro, studentiem, skolēniem un pensionāriem atlaides. Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no 10:00 līdz 18:00.

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs

Dzelzceļa muzeja krājuma raksturīgākā kolekcija neapšaubāmi ir ritekļi – lokomotīves, vagoni un cita sliežu ceļu tehnika. Taču muzeja krājums ir daudz vairāk nekā tikai uz sliežu ceļiem apskatāmie eksponāti. Kopumā krātuvēs atrodas 20 tūkstoši vienību – fotogrāfijas, dokumenti, kartes, vilcienu saraksti, formas tērpi, stacijas inventāra priekšmeti. Tās ir liecības, kas sniedz daudzpusīgas ziņas par Latvijas dzelzceļa vēsturi kopš 19. gadsimta beigām, tiek nemitīgi papildinātas un izmantotas pētniecībā un muzeja izstāžu veidošanā. Muzejs atvērts no otrdienas līdz sestdienai. Ieejas maksa no viena līdz divarpus eiro.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Patlaban muzejs aizņem 87 hektāru lielu platību priežu mežā Juglas ezera krastā. Uz muzeju pārvestas, uzstādītas un iekārtotas 118 senas celtnes no visiem vēsturiskajiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales no 17. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 30. gadu otrajai pusei. Muzejā izveidotas latviešu zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas. Visās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – sadzīves un darba priekšmeti, interjera iekārtojums – , kas raksturo laika posmu, novadu un mājas saimnieku nodarbošanos. Muzejs atvērts katru dienu no 10:00 līdz 17:00 (vasarā līdz pat 20:00). Cenas no nepilna eiro līdz nepilniem pieciem eiro.

Mākslas muzejs Rīgas Birža

Mākslas muzejā Rīgas Birža ir apskatāmas četras pastāvīgās ekspozīcijas – Austrumu galerija, kur eksponēta plaša Japānas, Ķīnas, Indijas un Indonēzijas tradicionālā māksla, kā arī Latvijā vienīgā ēģiptiešu mūmiju koka sarkofāgā. Gleznu galerija, kur apskatāma Rietumeiropas 16.–19. gadsimta glezniecība, Rietumu galerija, kur aplūkojama muzeja plašā 18. – 20.gadsimta Rietumeiropas porcelāna kolekcija, kas papildināta ar vācu un austriešu 19. gadsimta pirmās puses un 20. gadsimta sākuma beļģu glezniecību un Sudraba kabinets. Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no 10:00 līdz 18:00. Ieejas maksa līdz nepilniem septiņiem eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl