4 komentāri
Kurp Rīgā aizvest ciemiņus no ārzemēm un ko apskatīt arī pašam? 1.daļa. Skatu torņi
Foto: LETA, Skylinebar.lv un Santa Niedra, Skaties.lv

Teju ikvienam no mums paziņu lokā ir kāds draugs – ārzemnieks. Nav nekāds noslēpums, ka vasara ir aktīvā tūrisma sezona, tāpēc gadījumā, ja kāds no taviem draugiem nolēmis tevi apciemot, mēs tev palīdzēsim! Lūk, vietas Rīgā, ar kurām noteikti vari palepoties ārzemju viesiem. Un galu galā apskatīt arī pašam, ja vēl neesi paguvis tur pabūt. Rakstu sērijas pirmajā daļā apskatīsim labākās vietas panorāmas skatam uz Rīgu.

Latvijas Zinātņu akadēmija

65 metru augstumā esošais Latvijas Zinātņu akadēmijas skatu laukums Rīgas viesiem un iedzīvotājiem piedāvā elpu aizraujošu iespēju paraudzīties uz pilsētu no augšas – no tās septiņpadsmitā stāva balkona paveras brīnišķīgs skats uz Vecrīgu un Daugavu. Tā ir atvērta katru dienu no deviņiem rītā līdz desmitiem vakarā, bet biļete uz ēkas 15. stāvu maksā vien pāris eiro.

Svētā Pētera baznīca

Tā ir viena no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs. No 72 metrus augstā torņa skatu laukuma paveras lieliskā Rīgas pilsētas panorāma – viduslaiku Rīga un mūsdienīgā Rīga, Daugavas upe ar plašo ostu un Rīgas jūras līci. Darba laiks: otrdien – sestdien (10.00-19.00), svētdienās (12.00-19.00), pirmdienās slēgts. Ieejas maksa 9 eiro, studentiem, skolēniem un pensionāriem atlaides.

Zaķusalas TV tornis

Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368 m augsts un augstākais tornis Eiropas Savienībā. Skatu laukums, kas atrodas 97 m virs Zaķusalas, ir augstākais publiski pieejamais skatu punkts Rīgā, un no tā var labi pārredzēt Vecrīgu, Rīgas centru un Pārdaugavu. Labos laikapstākļos ir iespējams redzēt Rīgas HES Salaspilī un Siguldas augstākos punktus, kā arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā. Pavasara un vasaras periodā no 1. maija līdz 30. septembrim tornis atvērts no plkst. 10.00 līdz 20.00 katru dienu, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas; rudens un ziemas periodā, no 1. oktobra līdz 14. maijam, darba dienās un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieejas maksas variē no viena līdz nepilniem četriem eiro.

Skyline bārs

Vienīgais kokteiļu bārs debesīs ar labāko skatu pilsētā atrodas Radisson Blu Hotel Latvija 26. stāvā. Nedēļas nogalēs populārākie pilsētas DJ Skyline bārā spēlē jaunāko un aktuālāko deju mūziku Skyline bāra dzērienkartē ir vairāk nekā 100 dažādi kokteiļi un dzērieni ikvienai gaumei. Dažādi Klasiskie, Tropiskie, Latino un Vietējie kokteiļi pieejami sākot no Eur 6.50. Bāra ēdienkarte piedāvā plašu uzkodu kāstu, dažādus salātus un sviestmaizes. Bārs atvērts katru dienu, no pirmdienas līdz trešdienai (13.00-01.00), ceturtdien (13.00-02.00), piektdien un sestdien (15.00-03.00), svētdien (11.30-01.00). Ceturtdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās ieejas maksa 3 eiro.

TOP komentāri

 • Agate
  +6 +6 0

  Agate

  Es gandrīz noģību - 9 eiro par Svētā Pētera baznīcas torni???!!!??? Nu, mīlīši - man trūkst vādru. Man nemūžam tad tur neuzbraukt. (nerunājot nemaz par bērniem un ģimeni kopumā!)
 • Dace Kaupe (Gerliņa)
  +2 +2 0

  Dace Kaupe (Gerliņa)

  Starp citu, pašā Pētera baznīcā ieeja arī nav par velti (savā laikā bija 2 lati...) - uz kurieni mēs ejam...???
 • KeitA

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl