Komentāri
“Kur paliek tā nauda, ko mēs maksājam?” Mūziķis Mārtiņš Ruskis pikts par Latvijas ceļu stāvokli
Foto: F64

Portāls Skaties.lv aizsācis sociālu kampaņu “Aizver bedri”, kurā aicinām tautu sūtīt savus ieteikumus par to, kā būtu jācīnās ar mūžam aktuāli valsts ceļu jautājumu. Tās ietvaros aptaujājam Latvijā pazīstamus mūziķus, kuriem bieži vien jābraukā pa koncertiem, ko viņi saka par pašreizējo situāciju, un šoreiz tas ir Mārtiņš Ruskis.

“Ar Latvijas ceļiem ir tā – nokūst sniegs, nobrūk asfalts,” jokojot situāciju komentē Ruskis. “Bet, ja nopietni, kā kur – ir vietas, kur viss ar to braukšanu ir forši, jo man visu laiku sanāk kaut kur kursēt. Vasarā katru nedēļas nogali, un tas maršruts reizēm ir vairāk kā 1000 kilometru,” savu situāciju skaidro mūziķis.

Viņš uzskata, ka čābīgākie esot zemes ceļi, bet uz šosejām situācijas ir dažādas. “Protams, ir vietas, kur visu mūžu gaidu, kad beidzot tās sataisīs, piemēram, posmu Stalbe – Cēsis, bet kopumā, es teiktu, ka tā pozīcija paliek saulaināka,” optimistisks ir realitātes šova “Okartes skatuve” uzvarētājs.

Foto: Mārtiņš Ruskis šovā “Izklausies redzēts”

“Agrāk bija tā, ka, iebraucot Lietuvā, varēja teikt – jā, tur viss ir forši! Bet arī tā vairs nevar teikt. Vienīgi viņiem ir autobāņi, kas ir laba lieta,” ar mūsu dienvidu kaimiņiem salīdzina viņš.

To, kāpēc lietuviešiem un igauņiem kopumā tā situācija ar auto ceļiem izskatās labāk, Ruskis mēģina attaisnot ar lielajiem robiem citās sfērās Latvijā. Taču tas nesniedz skaidrojumu uz kādu citu jautājumu. “Kur paliek tā nauda, ko mēs maksājam ceļa nodoklī?” retoriski jautā Ruskis.

Lasi vēl