Kuldīgas velofestivālā piedalās 1500 riteņbraucēju

Komentāri
Kuldīgas velofestivālā piedalās 1500 riteņbraucēju
Foto: LETA

Simtiem Kuldīdznieku šodien sēdās uz velosipēdiem. Tur jau astoto reizi notika lielākais nekomerciālais velofestivāls – Velodiena Kuldīgā.

Visi dalībnieki startēja vienā – tautas klasē, taču katram bija iespēja izvēlēties saviem spēkiem atbilstošu distanci – 18, 39 vai 52 kilometrus. Kopumā braucienā devās vairāk nekā 1500 riteņbraucēji. Maršruti tikuši veidoti tā, lai dalībniekiem būtu arī ko redzēt. Pa veco Alsungas bānīša ceļu riteņbraucēji devās uz Īvandes muižu un Ēdoles pili un atpakaļ uz Kuldīgu. Velobrauciena mērķis ir veicināt riteņbraukšanas kultūru un zaļo domāšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītājs Artis Gustovskis sstāsta: ”Šī ir lielā tautas klase – tas galvenais uzdevums un mērķis mums ir veselības veicināšana un uzlikt cilvēkus uz riteņiem un patiess prieks, ka katru gadu pienāk klāt kāda tantiņa vai kungs gados un saka – biju spiests nopirkt riteni.

Šovakar pēc tumsas iestāšanās Kuldīgā notiks arī nakts brauciens, kurā var piedalīties jebkurš, kura velosipēds ir aprīkots ar gaismas lukturīti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl